Симпсонів та "Comedy Club" визнали аморальними

  Кримінальні серіали, мультфільм і комедійне шоу - сім телепрограм Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі визнала недостойними вітчизняного ефіру аморальними. Кажуть - забагато крові і нецензурщини. За поданням членів комісії, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення рекомендувала каналам припинити трансляцію опальних програм. Чи погодяться на це телемовники?

  Дожартувалися. Брутальні слова, гострі дотепи та нелітературна мова "камедійників" стали не до смаку чиновникам від моралі. Підбірку попередніх записів програми вже заборонили показувати в ефірі. Самі жартівники сумнівають, що причина заборони - боротьба за мораль. Насправді, кажуть, деяким політикам не подобаються гострі шпильки на їхню адресу, які лунають в програмі.

  Антон: "Ну вот, например, слово литературное - "сука". Оно прозвучало в ефире после 12 ночи, а в 7 и 8 вечера мы спокойно можем услышать это слово в фильмах. Почему же Нацрада так однобока?"

  Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, крім камеді-клабу, рекомендувала припинити показ ще шести телепрограм, які виходили в ефір вітчизняних каналів. Кажуть, зробили це не з власної ініціативи - а за поданням Експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, яка вирішила, що у тих програмах забагато лайки та насильства. Самі члени комісії, від закидів у впровадженні цензури відхрещуються. Запевняють - лише реагують на скарги обурених громадян. Серед останніх звернень - листи заступника прокурора Києва та тої ж таки Нацради. Обом не сподобався мультсеріал "Сімпсони". Але чи зобов`язані канали дотримуватися їхніх рекомендацій - самі чиновники не впевнені. 

  Василь Костицький, Голова національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі: "Рішення експертів - воно є рішенням експертів і не є обовязковим. І наші експерти не мають статусу судових".

  Ігор Курус, заступник голови національної ради з телебачення і радіомовлення: "Згідно з законом про суспільну мораль вказівки комісіїї повинні виконуватись компаніями. інакше це викличе попередження, штрафи, подання в суд про анулювання ліцензії".

  Будь-яке втручання в телепростір є цензурою. Каже телекритик Олександр Чаленко. Шляхетних намірів чиновників не схвалює. Мовляв саме так поступово і народжується велика різанина кадрів, програм та цілих каналів.

  Олександр Чаленко, телекритик: "Сперва они Симпсонов и "Камеди клаб" запрещают, а потом все подряд? "17 мгновений весны", например, где ребенка Кэт на морозе раздевают - насилие. "Ну, погоди!", где волк угрожает зайцу, курит и ведет себя аморально..."

  Як відреагують телеканали на рекомендації моральних чиновників - ще невідомо. Принаймні поки що рішення ніхто не оскаржив. 

  Азад Сафаров, Денис Ковальов, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Африке похитили туристов из Европы
  Наступний матеріал
  У центрі Нью-Йорка мікроавтобус врізався у групу дошкільнят
  Теги:
  Loading...