Свято "Зажинки" відзначили на Житомирщині [відео]

  Початок жнив святом "Зажинки" відзначили у селі Городське, на Житомирщині. Обласні майстри зібралися у культурно-мистецькому комплексі "Поліська хата" та навчили гостей жати, молотити, складати копи та плести дідухів. Заготовленою соломою збираються оновити дах у старовинній сільській хаті.

  Одні співають – інші беруться до роботи. У селі Городському житомирські митці фестивалем "Зажинки" розпочинають жнива. Місцеві старожили навчають охочих зрізати колоски.

  Майстриня: "Беремо серпа, заводимо сюда.Нахиляємо сюди, тоді рижемо, бачиш?"

  У  Ганни та Ірини виходить не з першого разу. Проте в іншої жниці робота заладилася.

  Павлина Герасименко: "Я дуже рада, що з вами побула, я б вас по-справжньому навчила і в’язати снопи, бо я всю цю школу пройшла".

  Не меншої вправності потребує і вміння плести перевесла, зв’язувати жито у снопи та складати копи.

  Майстриня: "Ось дивіться, він правильно складений. Кінці рівнесенькі, перевесло правильно тоненьке зв’язане, щоб снопочок не розв’язувався. Дівчата ці з села, вони тоже вміють гарно робити, бо вже переробили за своє життя. Так що це дуже правильні снопи".

  На Поліссі здавна існувала традиція перед жнивами влаштовувати масове гуляння. Нинішнє свято "Зажинки" у Городському відновили чотири роки тому. Відтоді сюди приїздять гості з усієї області. Одні - демонструють таланти, інші - навчаються. Для усіх  готують козацький куліш.

  Володимир Лисюк, козак: "Ну, що тут є? Є сало, є м`ясо, є морквочка,є капуста. Зараз ми засиплемо зерно і будемо чекати, поки воно готується".

  Загалом, збір зернових  на Житомирщині триватиме до серпня. Тоді ж сплетуть і дідуха - з першого та останнього жнивного снопа. А заготовленою соломою перестелять дах  культурно-мистецького комплексу "Поліська хата".

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомирщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Позов до Європейського суду подав дніпродзержинський правозахисник
  Наступний матеріал
  Страйк громадського транспорту проводять у Римі італійські профспілки
  Теги: