Стартував III фестиваль "Харківська барикада" (репортаж)

  Стартував третій літературно-музичний фестиваль "Харківська барикада". Участь у ньому беруть понад півсотні авторів із різних міст України, а також літератори з Польщі та Білорусі.

  Поезії Сергія Жадана відкрили цьогорічну "Барикаду". Він є ще й куратором уже третього фестивалю, де відомі автори презентують свої твори нарівні з молоддю. А всі разом шукають прихильності у публіки. Нова література українських міст цікава й за межами України, переконані гості фестивалю з Польщі.

  Анета Камінська, літераторка (Польща): "У нас також проводяться фестивалі молодих поетів та прозаїків. Але я люблю приїздити на такі заходи в Україну. Антологія сучасної української поезії у перекладі є дуже популярною в Польщі. І, може, мені вдасться побачити якихось досі не відомих, але талановитих українських поетів".

  Фестиваль проходить без підтримки влади, партій або бізнесу. І чимало авторів приїздять власним коштом. Декому ж саме в Харкові є змога пробитися до читача. Як-от Олесеві Ульяненку, чия чергова книга не рекомендована до друку комісією з питань захисту суспільної моралі як порнографічна. У літератора інша думка: порнографією є заборона книг.

  Олесь Ульяненко, письменник: "Коли вся порнографія пройшла в усі пори суспільства, про що можна говорити, як із нею бороться? Треба систему міняти, але як? Один чоловік її не змінить".

  Книги з сороміцькою лексикою можна обмежувати у продажі. Але цензура неприпустима, кажуть організатори фестивалю. Ті, хто ревно захищає мораль, як правило, є далекими від мистецтва.

  Сергій Жадан, куратор фестивалю: "Ясна річ, за цим стоїть політичне замовлення. Переслідуються певні цілі. І тут може бути багато не потрібних нікому жертв. Розстрілювати, сподіваюсь, не будуть. Але те, що починають рекомендувати не продавати якісь книги, не крутити кліпи, знімають з ефіру якісь мультфільми, це погано, це сталінізм".

  Оргкомітет фестивалю створив власну етичну комісію. І вирішив запросити на заключну, утаємничену вечірку "Харківської Барикади" лише заборонених авторів. Сергій Жадан жартома зізнається: він досі не знає, чи випаде йому честь потрапити до кола заборонених.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.70Мб)

  Попередній матеріал
  Місія МВФ повертається до України
  Наступний матеріал
  Медведєв взяв автограф у авторкині Гаррі Поттера
  Теги:
  Loading...