Стартував II Київський Міжнародний кінофестиваль

  Київський Міжнародний кінофестиваль вдруге стартував у столиці. Його відкрили у столичному Палаці "Україна' урочистим прийомом та червоною доріжкою, якою прокрокували зірки кіно, театру та телебачення. Цьогоріч програма кінофоруму збільшилася втричі - упродовж тижня на київських майданчиках покажуть понад сто фільмів із 40 країн. У конкурсній програмі за звання кращої змагатимуться 15 кінострічок, серед яких і одна українська.

  Біля київського Палацу "Україна" - десятки фотографів та операторів. Об`єктиви камер вони спрямовують на тих, хто дефілює червоною доріжкою. Дами у вечірніх сукнях, джентельмени - у фраках. На відкриття другого київського кінофоруму з`їхалися зірки кіноекранів України, Росії, Польщі, Прибалтики та США. Все задля того, щоби побачити кращі фестивальні прем`єри останніх двох років.

  Не менш імениті за гостей фестивалю і члени журі. У їхніх рядах - колишній киянин, а тепер знаний американський режисер Вадим Перельман та актор Армен Джигарханян.

  Головує серед суддів - призер Канського, Берлінського та Венеційського фестивалів грузинсько-французький режисер Отар Іоселіані. Кіномитець прогнозує: на них чекає напружений тиждень. За сім днів члени журі мають переглянути понад сотню стрічок.

  Новою кінороботою Отара Іоселіані "Шантрапа" із Богданом Ступкою у головній ролі і планували відкривати кінофестиваль у Києві. Утім, в останній день плани змінили.

  Замість "Шантрапи" кінофорум відкрила картина російської акторки та режисерки Віри Глаголєвої. "Одна війна" - це історія життя п`яти радянських жінок, які під час війни народили дітей від німецьких солдатів і через це стали "ворогами народу".

  Загалом у конкурсній програмі фестивалю - 15 кінокартин. Разом вони змагатимуться за гран-прі  у 20 тисяч доларів. Претендує на головний приз фестивалю і одна українська стрічка. Це робота одеського режисера Вілена Новака "Кохати чи вбити". Яка кінокартина завоює призове місце, стане відомо вже 1 червня. Тоді оголосять переможців фестивалю.

  Марія Коренюк, Максим та Ілля Шинкаренки, 5 канал

      

  Попередній матеріал
  На місці падіння Боїнга в Індії знайшли другу чорну скриньку
  Наступний матеріал
  Причиною ДТП поблизу Анталії могла стати зупинка серця водія
  Теги: