Стартував Гогольфест (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Мистецький Арсенал окупували сучасні митці - майже на місяць. Стартував Гогольфест. Презентації театральних, літературних, художніх, музичних і танцювальних проектів на єдиній арені. Директор та куратор фестивалю Влад Троїцький мріє, щоб Гогольфест став обличчям України, як канський фестиваль те ж місце у Франції, або Венеціанський бієналє в Італії.
  Гігантські шинелі та голова під спів церковного хору повільно пливуть у сутінках довгих коридорів. Силуети у гоголівських масках факелами підсвічуюють шлях. Гогольфест офіційно відкрито.

  Соломія Вітвицька, 5 канал: "Залізти до голови Гоголя у повному сенсі цього слова, мало, щоб стати генієм. У цій залізній голові думок немає. Українці митці вважають Гоголя найвідомішим українським брендом що допоможе українське сучасне мистецтво витягнути за вуха до світу, а відповідто світове мистецтво привезти сюди, місцевим глядачам".

  Споглядання живопису в тиші залишилося у минулому. Нині дискоритми супроводжують спроби торкнутися високого мистецтва. 13 українських кураторів заповнили 13 кімнат мистецького Арсеналу.

  Чоловік та жінка - дві половинки одного цілого - зустрічають та розходяться. Та все ж на якусь мить таки стають одним цілим. В куточку Марини Щербенко робота грузинської художниці Тамари Квісітеджи. Назва твору так і звучить - Чоловік та жінка.

  Кавказ в образі жінки, що накривається простирадлом, Антарктида в образі цнотливої дівчини, африканська сахара, наче сплячий чоловік. Континенти та океани - не просто слова - Юрій Соломко прагне надати їм обличчя.

  Створити поле битви між митцями і обрати кращих з кращих прагнуть у напівзруйнованому Арсеналі. Будинок який намагаються оживити і політики, і митці знову поєднує традиційне та експериментальне під своїм дахом.

  Душа та головний активіст Гогольфесту Влад Тройцький, коли зрозумів, що не вистачить спонсорських та державних грошей, відважився взяти кредит, щоб таки провести фестиваль. Втім, у натовпі присутніх були як люди в захваті, так і розчаровані. Не усім думається про високе, коли холодно, вогко, брудно та ще й музика горлає.

  Соломія Вітвіцька, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.79Мб)
  Попередній матеріал
  Україна може долучитися до Організації економічного співробітництва
  Наступний матеріал
  Кучма та Ющенко відвідають "Президентську конференцію" в Єрусалимі
  Теги:
  Loading...