Стартував фестиваль історичної реконструкції "Середньовічний Хотин"

  Міжнародний фестиваль історичної реконструкції "Середньовічний Хотин" стартував на Буковині. Цьогоріч дійство об’єднало чотири держави. Традиційно, там відбудуться видовищні масові бої, а також вдруге за історію фестивалю учасники мірятимуться силами верхи на конях.

  Хотинська фортеця нині нагадує середньовічне містечко. Тут усюди - лицарі в автентичних обладунках із справжньою зброєю. Жінки одягнені у стилі XV століття, а також чоловіки у спідницях.

  Дмитро Тисленко, гість фестивалю: "Просто интересует история Шотландии – поэтому в шотландской одежде. Стоимость сложно подсчитать, но это не дешевое удовольствие". 

  Серце "Середньовічного Хотина" - лицарські бої. У важких металевих обладунках воїни змагаються одне з одним за перемогу. Росіянин Олексій уже понад десять років бере участь у таких турнірах. Досвідчений реконструктор переконаний: головне тут - відвага та сміливість. 

  Олексій Малинін, учасник фестивалю: "Если всадник неуверенный, боится или у него какая-то нервозность - это все передается коню и конь тоже начинает нервничать и заводиться. Поэтому, это уверенность, не бояться ударов, наносить удары, не бояться получить удары".

  Обладунки учасників важать близько тридцяти кілограмів. Це обмежує рухливість і ускладнює пересування на коні. Втім, зізнаються реконструктори, ще важче їм через спеку.

  Олексій Подрядчиков, учасник фестивалю: "Очень жарко в этом, потому что это боевые доспехи и он дает очень такой нормальный теплоэфект. А сверху еще одеваешь железо и поэтому воздух толком не проходит".

  "Середньовічний Хотин" – це можливість відпочити усій родині. Тут можна сфотографуватися з лицарями, навчитися стріляти з лука, а також відвідати історичний ярмарок. Юним воїнам пропонують мечі та щити з деревини, для чоловіків - серйознішу зброю.

  Євген Волошенюк, продавець: "Сделано по правильним технологиям и, в основном, по историческим аналогам. Здесь оружие разных эпох, разных направлений, разных стилей".

  Свято зібрало любителів історичної реконструкції з України, Росії, Білорусі та Молдови. Окрім лицарських турнірів, на учасників чекають середньовічні умови проживання протягом усіх 4 фестивальних днів.

  Ілля Анікін, співорганізатор фестивалю: "Мы стараемся все чтобы было средневековое. Человек приезжает на 4 дня на фестиваль - он окунается полностью в эту атмосферу. Потом он приезжает в город и начинает ждать следующего фестиваля - потому что это очень интересно и позитивно".

  Результати фестивалю стануть відомі 12 травня. Переможців усіх номінацій відзначать грамотами та грошовими винагородами. Також не оминуть увагою і кращого історичного обладунку.

  Вероніка Залевська, Андрій Соколовський, Чернівці, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Частина МКС знеструмлена - космонавти намагатимуться усунути поломку
  Наступний матеріал
  У Канаді за корупцію та бандитизм затримано 37 чиновників та бізнесменів
  Теги: