Стартувала XLII "Молодість"

  42-гий Міжнародний кінофестиваль "Молодість" відкрився у Києві. Родзинкою відкриття став показ відреставрованої німої стрічки "Шкурник".

  Картина тривалий час була заборонена через через антирадянський сарказм. У програмі фестивалю також стрічки з ретроспективи Богдана Ступки "Джордано Бруно", "Білий птах з чорною ознакою", "Вогнем і мечем". Загалом фестиваль "Молодість" планує цього року показати понад 250 фільмів - у конкурсній, позаконкурсній та альтернативній програмах.

  Іван Козленко, заступник директора національного центру Олександра Довженка: "Ця стрічка, яку і сьогодні будуть показувати - "Шкурник" він і зберігся у гарному стані, тому що він був заборонений до прокату, він щойно вийшов на екрани і через тиждень уже був знятий. Тому стрічку в кінці 30-х років відправили в Росію, всі фільми зберігалися там, там вона й залишилася, ми там же купили - і на основі, на основі тої копії зробили реставрацію".

  Золтан Камонді, голова міжнародного журі фестивалю "Молодість": "Молодість підтримує світову тенденцію. Це ще раз доводить, що німе кіно хоча й старе, але по своєму прекрасне. Ці стрічки нагадують нам просту істину – найважливіше у кіно – картинка. І, безумовно, гра акторів".

  Попередній матеріал
  Охорона Азарова розбила журналістам телефони [відео]
  Наступний матеріал
  У Києві відбувся ретро-вояж [відео]
  Теги: