5.ua

Шокуюча соціальна драма "Плем'я" вийшла у прокат

  Мова жестів і жодного слова – шокуюча соціальна драма "Плем'я" режисера Мирослава Слабошпицького відсьогодні виходить у прокат. Навесні картина здобула гран-прі Тижня критики Каннського кінофестивалю, а кілька днів тому розгорівся скандал через невисування цієї стрічки від України на "Оскар".


  Стрічка "Плем'я" знята мовою жестів. На екрані – нечуючі непрофесійні актори.

  20-річна Яна з-під Гомеля грає повію Аню. Сценарій дівчині показували частинами. За сюжетом, вона ще й дівчина головного бандита інтернату. Усі проблеми починаються, коли в білявку закохується новий учень школи. В одній зі сцен він отримує сотню справжніх ляпасів – бо знімали 17 дублів.

  Режисер фільму Мирослав Слабошпицький розповідає: "Ми знімали паралельно з Революцією гідності. Головний герой потайки бігав на Майдан воювать, я боявся, що його вб’ють".

  Знімати закінчили у лютому. При цьому в фінальній сцені на дверях прочитується надпис "АТО".

  "Тайна сея велика для меня есть. Я хочу пересмотеть фильм, а потом, может быть, поехать в школу и посмотреть. Может, это часть какого-то слова", – дивується Мирослав Слабошпицький.

  Після певних сцен поодинокий люд вискакує з кінозали. Однак режисер ефектом задоволений: "Я пишаюсь сценою аборту, тому що це справжня ілюзія, як Коперфільд. Там немає нічого небезпечного, там є інженерія".

  Попри увесь епатаж – це гостра соціальна драма про кохання і ненависть, про ізоляцію і безвихідь.

  Після тріумфу в Каннах, стрічку прокрутили на багатьох фестивалях. Нещодавно "Плем’я" показали у Торонто. Саме звідти стартує неофіційна гонитва за "Оскарами".

  Режисер Володимир Тихий каже: "Ароновськи же сказав, всі цитують, що кінематорграф існував до "Племені" і після "Племені". Він уже не буде таким, яким був раніше".

  Утім, український оскарівський комітет до Лос-Анджелеса відправив іншу картину – "Поводир" режисера Олеся Саніна. Слабошпицький і команда вимагають анулювання результатів, оскільки двоє членів журі є у титрах фільму-конкурента. Він іронізує: "Я думаю, що Україна цьогоріч викине себе з номінації і будуть заголовки "Україна дискваліфікована за корупцію"".

  Попередній матеріал
  Путін вирішив перевірити регіональні відомства на готовність працювати в умовах війни
  Наступний матеріал
  Московська мерія дозволила опозиції провести "Марш Миру"
  Теги:
  Loading...