Шедеври, втрачені німцями у II Світовій, знайшлися ... в Україні

  Шедеври знайшлися. Майже 90 картин з Аахенського музею, які вважали втраченими під час Другої Світової війни, віднайшлися у Симферополі. Туди вже прибула делегація німецьких мистецтвознавців, які більше шести десятків років вважали зниклою колекцію музею Зюрмондта Людвиґа. Вони ідентифікуватимуть та рестравруватимуть полотна. Домовлятимуться і про виставку цих робіт на Заході.

  Ці роботи західно-европейськіх художників XVI-XIX століть у музеї Зюрмондта Людвіґа в Німеччині - лише в репродукціях та довоєнних світлинах. Із німецьких сучасників їх ніхто не бачив. Картини фламандських, голландських, італійських, французьких та німецьких майстрів уважалися втраченими під час Другої Світової війни. Попри це 87 трофейних експонатів усі ці роки зберігалися у Сімферопольському художньому музеї. Лише зараз мистецтвознавці з Аахена, де раніше перебували картини, побачили оригінали на власні очі.

  Генріх Бекер, куратор виставки «Галерея тіней» Аахенського музею Зюрмондта Людвіґа: "Я у захопленні! Я вже бачив кілька картин, про котрі я раніше чув і мав лише фотографії!"

  Історія знахідки колекції почалася з того, що подружжя з Баварії відвідало сімферопольський музей і в одному з полотен впізнало «Аахенський собор». Картину сфотографували та відправили знімки німецьким мистецтвознавцям. Так індентифікували колекцію з Аахенського музею. Західні ЗМІ одразу підхопили - шедеври слід повернути до Німеччини. Однак, директор музею Зюрмондта Людвіґа  запевнив кримчан - делегація має інші наміри – дослідити картини та допомогти з реставрацією, якщо вона потрібна.

  Петер ван ден Бринк, директор Аахенського музею Зюрмондта Людвіґа: "Мова не йтиме про повернення картин. Ми тут заради дослідницької роботи. Наша мета уважно вивчити полотна, оглянути їх. Ми готові запропонувати свою допомогу в індентифікації картин и обговорити можливість співробітництва двох музеїв".

  Ульріке Фільвок, реставраторка: "Я тут буквально перші хвилини и ще не змогла достеменно оцінити стан полотен. Однак, взагалі я задоволена. Виставка виглядає добре. Мені подобається!"

  У сімферопольському музеї  розраховують на допомогу зарубіжних колег. Тут уже отримали довоєнний каталог аахенського музею і змогли встановити авторство 68 полотен. Тепер домовляються про обмін експозиціями. Аахенські полотна, котрі зберігаються у Сімферополі, готові виставити у Німеччині, а рівноцінну колекцію з музею Зюрмондта Людвіґа привезти в Україну.

  Ларіна Кудряшова, директор Сімферопольського художнього музею: "Мы можем сделать обмен выставками, чтобы эти работы увидели жители Аахена. Взамен мы тоже можем и должны что-то получить, чтобы обмен был равноценный".

  Німецькі мистецтвознавці протягом візиту планують дослідити усі картини і з`ясувати, наскільки безпечним буде перебування сімферопольської колекції в Аахені. Адже Німеччина посилається на міжнародні закони, за якими вивезена колекція залишається її власністю. 

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков. Сімферополь. 5 канал

  Попередній матеріал
  У Китаї стратять винуватців "меламінового скандалу"
  Наступний матеріал
  Акції протесту у Болгарії
  Теги:
  Loading...