Щоб врятувати мукачівський замок "Паланок", влада міста віддає його в оренду (РЕПОРТАЖ)

  Мільйонера - інвестора шукає мукачівський замок "Паланок". Щоб врятувати пам`ятку архітектури XVII століття, влада міста вирішила віддати її у довготермінову оренду. У міському бюджеті грошей на реконструкцію компексу немає.
  Василь Тельєчко вже майже півстоліття охороняє замок "Паланок". Каже, на його історії знається більше за будь-якого науковця чи екскурсовода. На його очах пам`ятка убожіє та руйнується: обвалюється стеля, тріскаються стіни. Пам`ятає чоловік і всю історію пошуку інвесторів для реконструкції "Паланку".

  Василь Тельєчко, охоронець: "Всі комунікації біля замку є. Ну тут просто треба взятися за роботу. Я думаю, что колектив замку і місто наше, якщо средній двір буде, то буде дотації у бюджет, то значить той хто буде - не програє, не програє, а виграє лише посетитель".

  Спочатку інвесторами хотіли стати угорці. Вони віднайшли архівні карти та креслення внутрішнього облаштування замку. Але потім спонсори чомусь зникли. Чекати більше на реставраторів пам`ятка не може - влада Мукачевого вирішила пришвидшити процес і запропонувала орендувати частину замку на 49 років. Щомісяця за оренду історичного приміщення доведеться платити по 25 тисяч гривень. Серед категоричних умов - це безперешкодне відвідування пам`ятки туристами та заборона на зміну архітектурного обличчя приміщень. Найбільше реставрації потребує середній двір замку. Щоб привабити вкладників, місцева влада полегшила умови торгів.

  Золтан Лендел, в.о. Мукачівського міського голови: "Сьогодні треті умови, які діють. Вони передбачають стартова умова капіталовкладень 10 мільйонів гривень. Що це значить? Ця величина в 10 мільйонів гривень вона буде конкурсною. Якщо хтось з учасників запропонує більшу, то це буде перевага".

  Наступна спроба вирішити долю замку - 18 березня. Хоча наразі, як зізнається мукачівська влада, досі немає жодної заявки на участь в аукціоні, а отже і охочих стати інвестором-реставратором "Паланку".

  Галина Ярцева, Микола Скунць, 5 канал
  Попередній матеріал
  В Австралії живе співаючий собака динго
  Наступний матеріал
  Європа потерпає від негоди
  Теги:
  Loading...