Репортаж про Покровську церкву поблизу Києва, яку розписував Реріх (ВІДЕО)

  Зовсім недалеко від столиці - є надзвичайне місце - в селі Пархомівка стоїть Покровська Церква. Зовнішній фасад якої розписав сам Реріх. Про це фантастичне місце - всі забули й чиновники, й прихожани й туристи.
  Один поворот ключа в старовинних дверях, прямісінько під мозаїкою знаменитого російського філософа Миколи Реріха, і сто вісім східців угору, повз пташині гнізда, — цю звичну дорогу отець Василь може пройти з зав`язаними очима. Щоб сповістити про початок богослужіння на всю округу, він підіймається під церковний купол, уже десятий рік. Служитель калатає в дзвони з великим оптимізмом: вірить, що молитиметься сьогодні не один, а в оточенні пастви. Адже Покровський храм із розписами самого Реріха та іншими мистецькими раритетами — єдиний на всю Україну.

  Під гігантським дахом цієї столітньої церкви можуть зібратися понад дві тисячі прихожан. Але зазвичай приходить лише кілька десятків, зітхає отець Василь. Навіть порадитися, що робити з цінностями, приміром з рештками усипальниці Віктора Голубєва, засновника церкви та колишнього власника Пархомівки, абсолютно ні з ким. Не знає отець що діяти і з дубовими вратами, які сто років тому вели до алтаря, а тепер просто лежать в кутку... Врата, як і решту старожитностей, спаплюжили ще за радянської влади, коли з церкви зробили склад. А от відновити їх досі не спромоглася влада українська. Самовільно реставрувати пам`ятку, яка офіційно охороняється державою, ані пастор, ані прихожани не можуть. І не хочуть: закон забороняє. А мистецтвознавці, які могли б повернути святиню до життя, сюди чомусь не доїжджають.

  отець Василь, настоятель Покровської церкви: "Ні, не було в нас таких досліджень чи навчання, щоб вивчити це питання, щоб їх реставрувати і поставити. Єдине сьогодні, що це находиться як історична архітектурна пам’ятка в Україні і я думаю, що ці питання треба погоджуваати і узгоджувати цілком із архітектурою".  

  Микола Вощенко, колишній сільський голова с. Пархомівка: "Значить, ну, церква, ви знаєте, була закрита десь в 54-му році. Тут було місце зберігання колгоспних складів, мінеральних добрив, зерна, горючо-смазочних матеріалів і так дальше. Але перший вісник, який так сказать, повів, що стали звертати увагу на цю історичну пам’ятку, це були люди із товариства Реріхівців, які сюда приїжджали і бачили, в якому стані перебуває дана архітектурна споруда".

  А це — світський знавець покровської пам’ятки Микола Вощенко. Саме на часи його керівництва у цьому селі припали і роки скрути, і відновлення сакральної пам’ятки. Каже:  після візиту учнів славетного Реріха, яких шокував занедбаний стан церкви, її під особистий патронат взяла Раїса Горбачова, дружина першого Президента Радянського Союзу. Про Пархомівку заговорили, як про майбутню мекку реріхознавців, в церкву зачастили мистетцвознавці та чиновники, а жителі села активно почали готуватися до прийому туристів. І навіть пам’ятник колишньому поміщику, задля відновлення історичної справедливості, поставили. Але згодом рублі скінчилися, а відтак — роз`їхалися й реставратори. І маленька Пархомівка, за сто кілометрів від Києва, так і залишилась обабіч бурхливого мистецького та туристичного життя. Залишившись тихим та спокійним острівком, де можна відпочити душею.

  Леся Кешеля, 5 канал: "Попри свою унікальність Покровська церква залишається без належної уваги. На основній трасі немає дороговказів з напрямками на Пархомівку, де розташована церква. Роками чекає храм і на 2 мільйони гривень, необхідні на його реставрацію".

  Леся Кешеля, Сергій Щекочихін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (11.7Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  До Севастополя прибув американський фрегат, який візьме участь у святкуванні Дня Перемоги
  Теги:
  Loading...