газета "Кримський Терен"
газета "Кримський Терен" facebook.com/Кримський Терен

"Проект для миру і злагоди": в Криму презенували газету українською і російською мовами

У першому випуску опублікована інструкція для вступу до вишів України, матеріал про блокування інтернет-ЗМІ у Криму, фрагменти останнього слова кримського політв'язня Володимира Балуха, а також історичне дослідження Леоніда Кузьміна про українські землі у давнину

Український культурний центр у Криму презентував перший експериментальний випуск видання "Кримський Терен" українською та російською мовою. Про це у Facebook повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ) з посиланням на керівника центру Леоніда Кузьміна.

"Головне наше завдання – познайомити кримчан з альтернативним поглядом... Кримчани, цей проект для нас, для миру та злагоди на півострові", – йдеться у вступному слові газети.

У першому випуску опублікована інструкція для вступу до вишів України, матеріал про блокування інтернет-ЗМІ у Криму, фрагменти останнього слова кримського політв'язня Володимира Балуха, а також історичне дослідження Леоніда Кузьміна про українські землі у давнину.

У КПГ зазначають, що в окупованому РФ Криму систематично обмежують доступ до інформаційних сайтів. Правозахисники вказують на тиск на незалежні ЗМІ і журналістів, а також "інформаційний вакуум". Півострів внесений до десятки найгірших територій за рівнем свободи слова.

Відомо, що в Криму з 2013 року у 36 разів зменшилася чисельність учнів, чиє навчання здійснюється українською мовою. Так, 2013 року в Автономній Республіці Крим 13 589 людей здобули освіту українською мовою, тоді як 2016 року кількість таких учнів знизилася до 371. Відповідно кількість класів з українською мовою навчання за два роки скоротилася у 31 раз. Про це свідчать результати моніторингу Кримської правозахисної групи.

Експерти КПГ довели, що російськомовне населення Криму до початку окупації Криму РФ не мало проблем з використанням рідної мови. Це підтверджує той факт, що на момент окупації в Криму російською мовою навчалися 90,7%.

У країнах Європи відбуваються акції солідарності "Крим – це Україна" – фото

Попередній матеріал
"Дякую, Джамало, за твої пісні": Порошенко привітав співачку з днем народження
Наступний матеріал
Меркель запевнила у правильності своїх рішень впустити у ФРН мільйон біженців
Loading...

Олігарх Фірташ для списання боргів віддасть окупантам базу відпочинку в Криму

Затримання активісток в Сімферополі: Жінок запитували про ставлення до РФ і поїздки в Україну

У Коктебелі на електропроводах вивісили український прапор – силовики РФ намагаються його зняти

У Сімферополі через "незаконну діяльність" затримали активісток Українського культурного центру

"З тобою в серці": в окупованому Севастополі влаштували флешмоб до Дня Прапора

У Криму окупаційна влада РФ ув’язнила 19 активістів