Порошенко взяв участь в урочистому відкритті органного залу в Харкові

Глава держави нагадав, що ще у двадцятих роках минулого століття саме Харків став центром духовного відродження

Під час робочої поїздки до Харкова Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті органного залу Харківської обласної філармонії. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Глава держави привітав харків'ян з відкриттям установи та зі святом Преображення Господнього, а також з 25 річницею Незалежності України, яку наша держава відзначатиме за кілька днів.

Відкриття органного залу Петро Порошенко назвав справжнім святом, яке "стало можливим завдяки тим, хто вірив і будував цей зал", який володіє унікальною акустикою і є одним із кращих у Європі.

"Цей храм музики підтверджує високе звання Харкова як інтелектуальної, мистецької та студентської столиці", – сказав Президент.

Глава держави нагадав, що ще у 20-х роках минулого століття саме Харків став центром духовного відродження. "Це – місто, де народжувалася модерна, європейська культура України, формувалися її канони", - сказав він.

Петро Порошенко також відзначив, що нині Харківська філармонія активно популяризує кращі взірці світової класичної та сучасної музики, та подякував колективу за здобутки української музичної культури на сценах багатьох країн світу.

Президент запропонував повторити досвід 2009 року, коли камерний хор і симфонічний оркестр організували концерт на одній зі станцій харківського метро. Цей захід був дуже позитивно сприйнятий і отримав багато схвальних відгуків, зазначив він.

Глава держави висловив тверде переконання у тому, що найближчим часом весь комплекс філармонії буде добудований. "Мені дуже приємно, що влада тримає слово", – сказав Петро Порошенко.

По завершенні урочистої церемонії відкриття Глава держави переглянув концерт-презентацію за участю солістів, колективів та гостей Харківської обласної філармонії. У новому залі пролунали українська народна пісня "Ой, верше, мій верше", "Українська рапсодія". З особливою шаною присутні у залі зустріли народну пісню "Плине кача" у виконанні академічного хору ім. В. Палкіна. Академічний симфонічний оркестр філармонії виконав "Мелодію" та "Фантазію на тему популярних українських пісень".

Диригент, заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко зазначив, що чекав цього моменту 15 років і підкреслив, що за останні півтора роки роботи з реконструкції та спорудження проводилися інтенсивно. 

Глава держави також оглянув хід реконструкції Харківської обласної філармонії, встановлений у новій залі, яку сьогодні було відкрито, клавішний орган – рюкпозитив. Це один з найбільших органів в Україні: він має 4 мануали, педаль, 72 регістра, висота — 15 м, вага — 40 т. Побудований орган спеціально для нової зали. Відповідає найвищим вимогами світового сучасного органобудівництва. Орган було придбано у 2012 році за кошти обласного бюджету, та обласного благодійного фонду "Ренесанс". Вартість інструменту 1 мільйон 200 тисяч євро.

Як повідомляв 5.ua,сьогодні раніше Президент України взяв участь у відкритті станції "Перемога" Харківського метрополітену

Попередній матеріал
Нічні обстріли Мар’їнки: У поліції Донеччини розповіли подробиці
Наступний матеріал
Антимонопольний комітет збирається відсудити у "Газпрома" 85 млрд грн

У Харківській області чиновника ДФС затримали на хабарі в 500 тис. грн

30 солдатів-строковиків відправили охороняти кордони Харківщини

На Харківщині на підприємстві вибухнула цистерна, є жертви

Харківські ДСНСники вчать школярів як відрізнити снаряд від бляшанки і не панікувати у НС

За тиждень харківський військовий госпіталь прийняв 10 військовослужбовців

Холодницький: Луценко саботує притягнення до відповідальності одіозного харківського судді-хабарника