5.ua

Президент вручив Шевченківську премію 2014 року діячам культури

  Президент України Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка 2014 року видатним діячам культури.

  Про це у прес-службі глави держави повідомили 7 листопада.

  Як стало відомо, вітаючи лауреатів премії у Київському музеї Шевченка, глава держави сказав: "Так сталося, що ювілейний рік 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря став справді Шевченківським за духом. Бо Україна встала і кайдани порвала!" "Країна живе і дихає свободою, мужньо, по-геройськи протистоїть агресії, - заявив Глава держави, знов нагадавши слова Тараса Шевченка, - Вражою, злою кров'ю волю окропила".

  Петро Порошенко наголосив на важливості ролі, яку мистецтво відіграє у житті країни у важкий для неї час, та не погодився з латинським висловом "Коли говорять гармати, музи мовчать".
  "Саме зараз, коли держава переживає такий складний період, коли триває справжня Вітчизняна війна, мистецтво не повинно відходити на другий план. Саме зараз потрібна ваша фантастична праця", - сказав, звертаючись до митців, Глава держави.

  Президент підкреслив, що саме мова, культура додають сьогодні сил українцям у подоланні викликів і загроз, утвердженні незалежності, соборності та суверенітету України. "Ми, українці, розмовляємо різними мовами, але тільки одна – українська – має і завжди матиме особливий державний статус. Ми твердо знаємо: живе українська мова – живе і Україна", - наголосив Президент.

  Петро Порошенко звернув увагу на той факт, що серед лауреатів премії – представники різних регіонів України.
  "Ви за народженням, походженням, місцем роботи представляєте сьогодні різні регіони нашої єдиної країни. У ваших цікавих біографіях я побачив згадки про Закарпаття і Галичину, про Київ та Черкащину, Луганщину та Донеччину. Це і є наш український культурний простір", - сказав Президент.

  Лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року стали члени колективу Донецького національного академічного театру опери та балету імені А.Б.Солов’яненка у складі: диригента-постановника Василя Василенка, режисера-постановника Марії Курочки (ФРН), хормейстера-постановника Людмили Стрельцової, художнього керівника проекту Василя Рябенького (посмертно), артистки Тетяни Плеханової. Митці нагороджені за спільний українсько-німецький культурний проект - постановку опери Ріхарда Вагнера "Летючий голландець", яку було приурочено до 200-річчя німецького композитора.

  Також нагороджено культуролога-філософа Ірину Гаюк – за книжку "Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні", письменника Мирослава Дочинця – за романи "Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії" та "Горянин. Води Господніх русел".

  Любомир Медвідь отримав високу відзнаку за широкомасштабну серію живописних робіт "Ремінісценції". Провідний майстер сцени Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка Людмила Монастирська відзначена Національною премією ім.Шевченка за вокальні партії в оперних виставах.
  Попередній матеріал
  Ярема передав до Консультаційної ради списки кандидатів на вакантні прокурорські посади
  Наступний матеріал
  Російські терористи знову атакували українські позиції під Маріуполем