Михайло Грушевський Офіційний сайт Президента України

"Право самому порядкувати на власній землі": 150-й день народження Михайла Грушевського

Грушевський увійшов до національного літопису як взірець державотворця й ученого

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження видатного українського державного та громадсько-політичного діяча, організатора вітчизняної науки, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки – першої у XX столітті незалежної Української держави – Михайла Сергійовича Грушевського.

"5.ua" пам'ятає та пишається видатним українцем!

З нагоди пам'ятної дати, слова Петра Порошенка до українського народу:

"Колосальний внесок великого українця у скарбницю національного державотворення, його унікальний творчий спадок стали синонімом пробудження історичної самосвідомості, духовного відродження й національної гідності українців, ренесансу української науки і культури.

Історик, археолог, соціолог, літературознавець, письменник, публіцист, активний учасник провідних наукових товариств і організацій. Автор понад 2000 наукових праць. Голова першого українського парламенту, якого Центральна Рада 29 квітня 1918 року обрала Президентом Української Народної Республіки… М.С.Грушевський увійшов до національного літопису як взірець державотворця й ученого. А ще як символ неперервності української державницької традиції та, без сумніву, найвизначніша постать у плеяді непересічних особистостей доби Української Народної Республіки – демократичного державного утворення, ідейним наступником якого є сучасна Україна.

Михайло Сергійович Грушевський належить до числа гігантів світового рівня, яких завжди будуть пам’ятати та вшановувати нащадки. Проголошені ним ідеї та принципи національного державотворення, а саме соборності українських земель та суверенності Українського народу – "право самому порядкувати на власній землі" – є справедливими для всіх часів і народів. Особливо актуальними вони є для нинішнього покоління українців, якому випала доля відстоювати державний суверенітет України у боротьбі з російськими загарбниками.

Мудрість, самовідданість і незламність славних предків, вікові традиції боротьби за незалежність, суверенітет і соборність України – це той міцний фундамент, на якому наш народ і надалі будуватиме й розвиватиме свою державу.

Слава Україні! Честь і шана її великим синам!"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Наступний матеріал
У київській школі сталася пожежа: евакуйовано 600 дітей - ДСНС

НБУ вводить в обіг нові ювілейні монети із зображенням Грушевського

У Києві презентували книгу про московське заслання Грушевського

День Соборності: Яценюк поклав квіти до пам'ятників Шевченку та Грушевському

У центрі Києва розбирають будинок, у якому жив перший Президент України Михайло Грушевський