PinchukArtCentre відриває нову експозицію [репортаж, відео]

  Знаряддя праці, колеса потягів і фанати світових зірок - у PinchukArtCentre відкрилось одразу кілька нових виставок. Три автори з трьох континентів - мисткиня з Південноафриканської республіки Кендіс Брайтц, митець з Мексики Даміан Ортега та один із найуспішніших українських художників Василь Цаголов представляють сучасне мистецтво у всіх його проявах.

  Хористи на виставковій території. Їх двадцять п`ять і всі вони люблять Джона Леннона. Мисткиня з Південної Африки шукала фанатів і знімала, як ті співають пісень легендарного засновника The Beatles.

  У сусідній кімнаті надривають горлянки фанати Майкла Джексона. Процесу віддаються на повну. Їх мисткиня обрала серед німців і австрійців.

  Хто фанатіє від Брітні Спірз, ABBA чи металістів Iron Maiden, тут також знайде споріднені душі. На фотополотнах. Сама ж авторка захотіла мати свій фан-клуб. Оголосила серед українців конкурс - щоб ті намалювали її портрет або написали оду на її честь. Таких зголосилося аж сто двадцять. Пані з Південної Африки у віночку, чи з газет, чи з довгою їстівною косою, викладеною з тістечок. 

  Поверхом нижче виставляється мексиканець Даміан Ортега. Показує крижані ландшафти - розплавлений метал поміщав у контейнери з льодом - те, що вийшло, стало мистецтвом. Але не тільки це -пан Ортега привіз до України купу південноамериканської цегли і гору знарядь праці. Інструменти попідвішував до стелі -усім робітникам присвячується.

  Кому вражень замало - моторошний живопис. Під назвою - у страху очі великі. Портрети травмованих людей від українського митця Василя Цаголова.

  Уже завтра виставку відкриють офіційно. Для українського бомонду. Пересічних поціновувачів чекають уже з суботи.

  Ольга Петрів та Олена Сорокіна, 5 канал    


  Попередній матеріал
  Майже 30 сомалійських піратів постануть перед судом у Мумбаї
  Наступний матеріал
  Екс-заступника мера Алупки підозрюють у незаконних оборудках із землею
  Теги: