Пальми в центрі Києва [відео]

  У Музей під відкритим небом на кілька днів перетворився столичний Андріївський узвіз. Там влаштували українсько-німецький фестиваль. Головна ідея заходу - привернуту увагу до однієї з найстаріших вулиць Києва. На думку оргназіаторів, Андріївський узвіз стає дедалі занедбаним. Кореспондент "5 каналу" бачив - що стало з найвідомішою столичною вулицею.

  Богдан Хмельницький у басейні, Софія Київська у пальмах і в оточенні екзотичних папуг та кенгуру. Кілька українських митців вивісили на будинок Андріївського узвозу свої враження від минулого літа.

  Євген Матвєєв, автор картини: "Жара этого года совершенно сумасшедшая, которая достала всех. Все умирали. Мы поняли, что Киев превращается в тропики. Вокруг пальмы - вместо наших растений, попугаи - вместо наших птиц, ну кенгуру, так. Это для понта :)"

  На місці синьої плями мала би бути муза, яка вдихає ідеї величезному оленю. Саму музу автори графіті на стіні старого будинку втілити не встигли, а от народжена ідея - невідома рожева істота.

  Андрій Тетріс: "Сколько людей проходило - всем нравится пока: и детям, и взрослым. Наверное потому, что что-то здесь есть сказочное и доброе, и взрослым это тоже не чуждо".

  На великому банері сфотографована реклама на одному з київських будинків із вирізаним шматком посередені. Такий пейзаж потрапив на камеру німецькому фотографу Андреасу Герцау. Він приїхав познімати Київ не таким, як його бачать звичайні туристи.  

  Андреас Герцау, німецький фотограф: "Я не приїхав знімати Андріївську церкву, бо всі і так знають, що вона прекрасна. Я ж, як стороння людина, можу побачити якісь несподівані речі. І дуже часто вони спонукають людський мозок пробудитися і задуматися над побаченим". 

  Поруч роботи ще одного німецького фотографа. На кожному знімку по два краєвиди східної німеччини. Один зроблений на початку девяностих, інший за 10 років вже після обєднання Східної та Західної Німеччини.

  Загалом на фестивалі більше десятка виставок та перфомансів. Серед учасників українські та німецькі митці. Головна ідея - вдихнути життя в Андріївський узвіз.

  Віра Багаліантц, директор Гьоте Інституту: "По-моему, это был 74 год. Я шла по этой улице и, по-моему, это было не так плохо, как сейчас. Может, память подводит, но не было все так разрушено".

  Фестиваль на узвозі митці запланували на кілька днів. Потому рекомендуватимуть міській владі - як відновити одну з найпривабливіших столичних вулиць. Якщо там не дослухаються - фестиваль зроблять регулярним.

  Роман Сухан, Олександр Водін, 5 канал

  Попередній матеріал
  ЄС надасть Грузії ?30,000,000 на реформи
  Наступний матеріал
  Дитину, яка загубилася в лісі під Києвом, знайшли
  Теги: