Один з найяскравіших парків Києва знову на порозі великих змін

  Один з найяскравіших парків столиці - Пейзажна алея - знову на порозі великих змін. Вищий адміністративний суд напередодні визнав законним будівництво житлового будинку міністерства закордонних справ на цій ділянці. Розгляд питання у різних інстанціях тривав 4 роки. За цей час на пейзажці активісти створили яскравий парк і вже були упевнені, - у чиновників не підніметься рука знести казкових котів, гав та принців.

  Зелений паркан, будівельний котлован та його охоронці. Таку картину ще 5 років тому бачили зі своїх будинків мешканці Пейзажної алеї. Одного дня зелена галявина у центрі столиці перетворилася на будівельний майданчик. 

  Володимир Пряхін, місцевий мешканець: "Получилось, что мы живем при крепостном праве землю передали МЗС вместе с гаражным кооперативом".

  Володимир Пряхін один з тих власників гаражів, які у 2004 році відмовилися від компенсації. Люди подали до суду і постали проти будівництва багатоповерхівки. До них приєдналися сотні киян. Сьогодні, на думку активістів, пейзажка знову у небезпеці.

  Марія Соловйова, адвокат: "В 2006 году, когда рыли котлован и сносили гаражи министерство возглавляв пан грищенко и сейчас он на этой должности и опять у него есть желание уничтожить этот сквер и построить здесь дом. Наверное ему очень хочется жить вблизи своего министерства".

  Поборники алеї з принцами, казковими ґавами та котами навіть дізналися, як вигядатиме міністерське житло. Підрахували і вартість квадратного метр - від 10 тисяч доларів.

  Діна Герцрікен, місцева мешканка: "Він буде довжиною 100 метрів і 42 метри. Від 7-10 поверхів, а на дахах відкриті басейни".

  Рішення суду означає, що МЗС законно отримало земельну ділянку, - коментують у відомстві. Про будівництво на ній, запевняють, мова не йде. До того ж дипломатам вже пообіцяли альтернативне місце. 

  Олег Волошин, дир. департаменту інформаційної політики МЗС: "Вся відповідальність за те, що виділена саме ця ділянка лежить на київраді. МЗС просило просто ділянку. Бажано у розумних межах - це зовсім не означає, що хтось зазіхає на сквер, щось будувати, руйнувати". 

  Олександр Попов, голова КМДА: "У нас знайдуться альтернативи, для того, аби збудувати будинок для МЗС. Яку? Сядемо за стіл переговорів і визначемо, що їм подобається і запропонуємо декілька".

  Але захисники пейзажної алеї не втрачають пильності. Вони готують позов до верховного суду. А для певності у суботу хочуть засадити пейзажку деревами.

  Дар`я Безродна, Інна Неродик, Олексій Іванченков, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Поліція у Бангладеш офіційно підтвердила загибель 110 людей на потонулому поромі
  Наступний матеріал
  У Києві сталася пожежа на станції метро "Осокорки"
  Теги: