Одеський Національний оркестр не має коштів на міжнародний концерт

  Поїздка Національного Одеського філармонічного оркестру на престижний міжнародний концерт у Німеччині під загрозою зриву. Музикантам бракує трьох тисяч євро на дорогу до Кельну. 14 лютого вони мали б виступити на одній сцені з кращими симфонічними оркестрами світу.

  Попри загрозу зриву поїздки, музиканти не припиняють репетицій. У Кельнській філармонії планують здивувати публіку симфоніями Рахманінова та Чайковського. Диригент каже, якщо вояж скасують - це буде удар по іміджу України.

  Хобарт Ерл, головний диригент оркестру, художній керівник: ы не можем не ехать, потому что если мы не едем - это просто очень престижный абонемент, где и Лондонский и Венский и Немецкий, и другие оркестры представлены. То есть, об этом и думать нельзя".

  У Кельні одесити виступали вже тричі. Давали по кілька концертів. Тоді фінансування брала на себе німецька сторона. Цьогоріч організатори заходу виділили музикантам 80 відсотків із необхідної суми. Щоби покрити решту витрат, музиканти звернулися до обласних чиновників. Ті кажуть,- допомогти не можуть, адже фінансують оркестр із державного, а не з обласного бюджету.

  Дмитро Флоров заступник начальника управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації: ри всем желании это не можем сделать, потому что статья 85 бюджетного кодекса Украины говорит о том, что нельзя финансировать одну организацию, одну творческую единицу, из двух бюджетов".

  До профільного міністерства у Києві керівництво оркестру по допомогу не зверталося. Кажуть, у держбюджеті передбачені тільки кошти на потреби музикантів і зарплату.

  Іван Косяченко, генеральний директор Національного одеського філармонічного оркестру: "Потому, что на гастроли оркестру, и для гастролеров, которые к нам едут, к сожалению денег нету. Должны подключатся какие-то спонсоры, законы по меценатству должны приниматся".

  По фінансову допомогу оркестр звернувся і у мерію. Проте, відповіді звідти ще не отримав. 

  Марина Шевченко, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Засновник "Wikileaks" просить у Австралії захисту від США
  Наступний матеріал
  Прем`єр-міністр Ірландії розпустив парламент і подав у відставку
  Теги: