Незабаром розпочинається "Країна мрій-2010"

  За десять днів Співоче поле у центрі Києва перетвориться на "Країну мрій". Це назва Міжнародного етнофестивалю, який відбуватиметься уже всьоме і триватиме два дні. Вхід на фестиваль - уперше за його історію - буде платним: тридцять гривень. За словами його ініціатора Олега Скрипки, це був вимушений крок: підтримки з боку влади немає, а спонсорських пожертв не вистачить.

  Книжками фестивальників не спокусити. Письменники дійшли висновку - заманити людей на літературні читання можна кулішем. Уже репетирують - як за десять днів годуватимуть голодних на "Країні мрій". Рецепти в козаків не крали, мають свої.  

  Кулішу на "Країні мрій" буде багато. Казани завбільшки в півтора відра принесуть крім Братів Капранових, ще актор Богдан Бенюк, казкар Сашко Лірник, письменниця Ірен Роздобудько.

  Поети - молоді і зрілі - обіцяють вражати гостей "Країни мрій" іронічним словом.

  А ця дівчина вражатиме словом рідкісним. Вона гагаузка. Представників цієї національності за її підрахунками в Україні понад сорок тисяч. А їх ніхто не чує. Тому Ольга перекладає українською гагаузьку поезію. Цей вірш про Батьківщину.  

  Свої вірші на фестивалі читатимуть також українські роми, болгари і кримські татари.

  Його бандурі під силу все. 

  Зі своєю бандурою Ярослав на фестивалі змагатиметься на спритність з іншими бандуристами, кобзарями, лірниками і торбаністами. Торбан дуже рідкісний інструмент, колись на ньому грав гетьман Мазепа, тепер - Микола.

  Ще на "Країні мрій" вчитимуть красиво писати, ілюструвати і переплітати книжки та створювати абетку власноруч.

  Ольга Петрів та Олексій Тищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Новим президетом Німеччини став Крістіан Вульф
  Наступний матеріал
  Віце-мера Одеси звільнили з-під варти
  Теги: