5.ua

"Невидимий батальйон": сьогодні презентують документальне відео про жінок в українській армії

  Сьогодні, 29 вересня, о 14:00 у приміщенні MediaHub відбудеться презентація короткометражного документального відео "Невидимий батальйон" про жінок у Збройних Силах України виробництва "5 каналу"

  Це відео - спроба на медійному рівні підняти проблему становища жінок в армії. Це намагання показати, довести усім: і військовому керівництву, і суспільству, і пересічним солдатам, що жінка в армії не лише має право бути. Вона потрібна. З багатьох причин.

  Героїні роликів - жінки, дівчата, які свідомо пішли на фронт. Хтось - захищати і звільняти від окупантів свій рідний Донбас, хтось - бо не може сидіти вдома, коли на Сході вирішується доля країни, а хтось прийшов на місце загиблого сина. Проте…більшість із них досі залишаються "невидимими". Бо на фронті вони -гранатометниці, командири розвідрот, а за документами - бухгалтери, начальники продскладів, лазень.

  Дивіться спецпроект на 5.ua: Жінки в українській армії 

  "Наказ Міністерства оборони №292, яким жінкам дозволили служити на бойових посадах, таких як мінометник, водій БМП, розвідник, трішки змінив ситуацію. Але більше - на теоретичному рівні. Поки що. Щоб жінка нормально почувала себе у Збройних Силах та займала там гідне місце, потрібно ще багато чого змінити і в армії, і в країні. Від умов, форми та взуття для прекрасної статі на війні та в армії до їхнього сприйняття суспільством", - розповіла автор роликів Ольга Калиновська.

  Учасницями презентації стануть Тамар Таварткіладзе, ООН Жінки в Україні, Олеся Бондар, директорка Українського жіночого фонду, Марія Берлінська, ініціаторка дослідження “Невидимий батальйон”, а також героїні відео.

  Дивіться цієї неділі, 2 жовтня, о 19:25, історії  жінок у документальному фільмі у спецвипуску програми "Невигадані історії" на "5 каналі".

  Інтерв'ю з героїнями документального відеоролику "Невидимий батальйон" читайте на нашому сайті за посиланнями:

  Жінки в українській армії: Інтерв'ю з командиром розвідроти "Масянею", що пройшла "Іловайський котел";

  Командир розвідвзводу Людмила: Нас тренував полковник НАТО, завдяки цим навчанням я лишилася жива.

  Попередній матеріал
  За зраду та дезертирство: У Києві заочно судитимуть українських військових
  Наступний матеріал
  У Києві поблизу ресторану прогриміло кілька вибухів
  Loading...

  Урядова армія Сирії оголосила про припинення перемир'я

  Речник АП: За минулу добу українська армія зазнала втрат

  Експерт: До прямої агресії Росія не піде – українська армія повністю контролює ситуацію на Донбасі

  Єгипетська армія знищила ймовірного винуватця теракту на російському літаку, в якому загинуло 224 людини