Названо переможців рейтингу "Книжка року-2007" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Праця Оксани Забужко про Лесю Українку визнана книжкою номер один в Україні. У ляльковому театрі підбили підсумки уже традиційного всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2007". Нагороджували літературу в семи номінаціях.
  Оголошення переможців Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" - це свято видавців. Самі автори на церемонію нагородження не прийшли. Рейтинг "Книжка року" проводиться уже вдевяте. І щороку його президент каже те саме - українська книжка множиться і процвітає, її багато і вона якісна. Мабуть, тому на сцену Лялькового театру час від часу вибігає хлопчик з повним візком книжок. Найбільший прорив, за словами організаторів рейтингу, у дитячій літературі.

  Найкраші книжки 2007 року читали і вибирали 96 експертів. Інтриги навколо того, кому  ж дістанеться Гран-Прі, нема. Ще перед церемонією оголошення результатів усі в один голос заявляють - переможця абсолютно легко вгадати. Імя це знане і передбачуване. Так і сталося. На сцену піднімається директор видавництва "Факт" і усі оплесками вітають відсутню Оксану Забужко і її працю на 600 сторінок про справжню Лесю Українку - аристократку, європейку та єретичку. Організатори кажуть - рейтинг є орієнтиром для читача, яку літературу купувати. Але не всі експерти в книжковій галузі з цим погоджуються.

  У номінації "українська художня класика" перемогла львівська праця "Авангард Йогансена" - тексти українського письменника Марка Йогансена у ній супроводжуються авангардними картинами. У номінації "Минувшина" абсолютний фаворит - книга на більш ніж 1000 сторінок про добу Гетьмана Івана Мазепи. А серед сучасної української поезії та прози - перші у рейтингу поет Тарас Федюк зі збіркою "Трансністрія" та роман Марії Матіос "Майже ніколи не навпаки".

  Номінацій аж сім. І майже у кожній ще по три підномінації. Тому церемонія була тривалою. Нагороджували видавців дипломами. Грошових премій рейтингом не передбачено. А у перервах між нагородженнями поважну публіку видавців та науковців розважали українським репом та роком. На історичну і дитячу тематику.

  Ольга Петрів, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.01Мб)
  Попередній матеріал
  Черговий спалах насильства у Кенії - 13 людей загинули
  Наступний матеріал
  Нафта б`є рекорди: 104$ за 1 барель
  Теги:
  Loading...