5.ua

Названо лауреата літературної премії імені Григорія Кочура

  У Національному музеї літератури України відбувся вечір, присвячений врученню Літературної премії імені Григорія Кочура в галузі художнього перекладу.

  Про це у прес-службі Мінкульту повідомили 18 листопада.

  Зокрема зазначено, що заступник міністра культури України Олександр Журавчак привітав цьогорічного лауреата – відомого українського поета і перекладача Сергія Борщевського – автора перекладів понад 30 п’єс з іспанської, англійської, польської, німецької, російської мов.

  Комітет з присудження премії нагородив Сергія Юхимовича Борщевського за переклад  з іспанської мови серії поетичних творів: Педро Кальдерона, Амадо Нерво, Леопольдо Лугонеса  та Хорхе Луїса Борхеса.

  Міністерство культури України також відзначило грамотами за визначні заслуги у галузі перекладознавства доцента кафедри перекладознавства і контрактивної лінгвістики імені Григорія Кочура Львівського національного університету імені Івана Франка, члена Наукового товариства імені Шевченка – Тараса Шмігера та поета, перекладача, автора низки поетичних книг та книг перекладів – Василя Лящука.

  Довідково. Сергій Юхимович Борщевський  – поет, перекладач,  член Національної спілки письменників України.

  Літературна премія імені Григорія Кочура — щорічна державна премія України у галузі поетичного художнього перекладу та перекладознавства. Премію присуджують письменникам і перекладознавцям за найкращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці з українського художнього перекладу.

  Премія заснована за ініціативою Міністерства культури України у вересні 2009 року. Присуджується щорічно до дня народження Григорія Кочура – 17 листопада – за рахунок коштів державного бюджету в розмірі дванадцяти прожиткових мінімумів.

  Попередній матеріал
  У столиці створено Комісію з надання допомоги киянам - учасникам АТО
  Наступний матеріал
  В Індії тисячі прихильників гуру побилися із поліцією