На Закарпатті пройшов 5-й фестиваль коломийок

  Фестиваль коломийок на Закарпатті. Свято історичної, патріотичної, весільної, побутової та сороміцької пісні провели у районному центрі Воловець.

  Люфт

  (Ой дай Боже в добрий час, ой дай Божий в добрий час як у людей, так і в нас. У щасливу годину, у щасливу годину, звеселити родину, звеселити родину.)

  Найбільше у репертуарі фольклорного колективу "Веречанка" із Верхніх Воріт саме весільних коломийок. Там весілля гуляють досить часто. А ще - кожен третій мешканець вміє складати коломийки. Це дуже просто, переконують жінки.

  Людмила Попелич, учасниця фольклорного колективу "Веречанка", с. Верхні Ворота, Закарпатська область: "Може людина сидіти сама і створити сама коломийку, на ходу може скласти коломийку, чуєш музику, чуєш її творчість, тої музики і, значить, ти складеш собі слова, і так люди поступово складувати ці коломийки".

  Анна Спаць, коломийкарка: "Колишемо дитину – співаємо дитині, йдемо на поле, гуляємо-співаємо, що робиме, коровку доїме – співаєме, ми усі тут такі файні, коломийки усякі співаєме".

  Непросте життя у горах загартувало верховинців і навчило їх протистояти ударам долі. Запальна пісня і танок – ось панацея від усих лих, кажуть піснярі.

  Петро Куцкір, соліст фолк-гурту "Руснаки", м. Мукачеве: "Дуже мало у нас є пісень веселих. А я думаю, що гуцули, щоб, знаєте, підняти свій настрій, зато придумували такі пісні. Коломийку заспівав - веселіше стало на душі, і взагалі прекрасно, кажеться, у похмурий день, що сонечко засвітило".

  Фестиваль у Воловці проводять уже вп`яте. І щоразу кількість виконавців зростає. Більшає на святі пісень і туристів.

  Анастасія Ларіна, Катерина Поляковська, туристки з Києва: "Этот дух, когда слушаешь, понимаешь, что ты можешь гордиться своей страной, да мне нравится. Это такое задорное, веселое - не знаю, нам очень нравиться".

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, 5-й канал.

  Попередній матеріал
  Хвиля терактів в Іраку - щонайменше 90 загиблих
  Наступний матеріал
  Триває розіграш 6-го туру української Прем`єр-ліги
  Теги: