На Вінниччині влаштували фестиваль борщу

  І повертаємось до подій в Україні. Фестиваль борщу вп`яте влаштували на Вінниччині. Цьогоріч у вмінні готувати цю страву змагалися господині з трьох областей України. Вони презентували понад 50 різновидів українського борщу.

  Ганна ЛІтвин на свою велику родину - борщ варить щодня. Каже, готує цю страву у 8-ми літровому казані і тільки на плиті. Інгридієнти вкидає - строго по порядку. А щоби борщ вийшов смачний - перед початком куховарства завжди молиться.

  Ганна Літвин, учасниця фестивалю: "Варю тай переживаю та й кажу: "Божичку допоможи, Мати Божа допоможи, щоб був самий лучший".

  Варитимуть борщі на фестивалі більше двохсот господинь. Обов`язковою умовою було - скласти про страву пісню.

  З квасолею та бобами, з грибами та квашеним буряком, пісні та з м»ясом. Усі борщі могли скуштувати й оцінити гості фестивалю. А тим часом господині - діляться секретами приготування. 

  Оксана Літинська, Учасниця фестивалю: "Наш борщ особливий, він приготовлений з любов`ю, і він головне, що без ГМО. В наш борщ входять всі натуральні компоненти. Це такі, як, ось бачите, м`ясо качки, нашої домашньої, і подивіться яка велика, гарна квасоля, яка росте на нашому городі і які гарні буряки квашені тут".

  Народознавці кажуть - українському борщу вже понад 1000 років. Ще наші далекі пращури готували кілька видів цієї страви. Був борщ зимовий, був на спеку. Вчені-етнографи стверджують - ще ті, давні борщі - налічували не менш як 20 інгредієнтів, тому й вважалися не лише поживними, а й цілющими.
  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінниччина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Революція в галузі теоретичної фізики
  Наступний матеріал
  Масові заворушення на півдні Китаю
  Теги: