На Тернопільщині відкрили відреставрований пам'ятник Битви під Годовим

  Відреставрований пам’ятник, споруджений в пам'ять битви 1694 року польського загону крилатих гусарів і татарського війська, відкрили у селі Годів Зборівського району (Тернопільська область).


  Про це у прес-службі тернопільської ОДА повідомили 27 жовтня.

  Як зазначено у повідомленні, пам’ятник у с. Годів , який зберігся до наших днів, цього літа відновила група польських реставраторів відділу збереження і реставрації витворів мистецтва Варшавської академії мистецтва . Із відкриттям унікальної пам’ятки історичного минулого жителів краю та польських гостей привітавголова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк.

  Як зазначив очільник краю, кожен свідомийукраїнець повинен долучатись до відновлення історичної спадщини на території України та поза її межами.

  "Годівська битва була важливою історичною подією, - зазначив Олег Сиротюк. – Наша земля неодноразово ставала свідком воїнської слави і звитяги. Саме тому в нас збереглося багато історичних місцьта пам’яток, які зараз необхідно відновлювати та популяризувати. Зараз необхідно докладати максимум зусиль для збереження унікальних пам’яток, які відображають історію та культуру нашого краю.  Двосторонняспівпраця з польською стороною є плідною і однозначно матиме продовження задля спільних інтересів українсько-польських відносин".

   Під час відкриття пам’ятника було також зазначено, що  українські та польські історичні події - тісно пов’язані між собою. 

  "Тож ми будемо спільно працюватинад відновленням наших пам’яток, організацією туристичних проектів.  На даний момент важко сказати, якийоб’єкт стане наступним для реставрації, можливо, це буде замок у Поморянах", - зазначив радник міністра Республіки Польща у Києві Герард  Покрушинський.

  Святкові заходи було продовжено  у Збаразькому замку, де провели конференцію українських та польських істориків.
  Попередній матеріал
  У Харкові не знайшли чиновників, які підлягають люстрації
  Наступний матеріал
  В Україні зросла середня заробітна плата - Держстат