На Софійській площі стартує "Французька весна"

  Уже цього вечора українська столиця наповниться мелодійними передзвонами. На Софійській площі стартує "Французька весна". Щорічний фестиваль відкриють всесвітньовідомі "Шалені дзвонарі". Цю виставу вже побачили в Італії, Іспанії та Англії. Її особливість у тому, що все дійство відбувається на висоті 40 метрів. З репетиції повітряного оркестру повернулася Дар`я Безродна.

  26 французьких дзвонів, французькі барабани і лише будівельний кран - вітчизняний. Трупа Транс-експрес привезла до України кілька десятків скринь з технікою та близько 20 артистів.

  Жан-Жак Бесо, музикант: "Це мої дзвони. Вони дуже важкі - по 30 кілограмів, але звуки видають дуже ніжні".

  На фантазійній перкусії грає Жан-Марк Шекс. Каже, його інструмент відрізняється від звичайних барабанних установок.

  Жан-Марк Шекс, музикант: "Тут немає великого барабана. Є тільки тарілкИ та барабани середнього розміру. Я сам збирав цю установку і намагався, щоби відтворена мелодія не суперечила дзвонам".

  На репетиції музиканти грають на землі, але вже за кілька годин цей оркестр підніметься на висоту 40 метрів. Разом із музикантами завжди грає і директор трупи, і композитор. Останній відповідає за центральний, найбільший дзвін.

  Дід`є Капей, композитор: "Для нас така висота вже не проблема. Нас міцно тримають мотузки. Головне, щоб не було запаморочення. Якщо хочете і вас можемо підняти нагору".

  Бріжіт Бурден, директор трупи: "Нам дуже подобається місце, де ми гратимемо. Старовинний Софійський собор надихає. Ми вже грали поруч із папським палацом у Франції. І це прекрасні відчуття поєднання зі святинею". 

  Музиканти гратимуть виставу, якій уже понад 16 років. Але цього разу у визначений перелік композицій французькі гості обіцяють додати сюрприз. Спеціально для відвідувачів французької весни повітряний оркестр наприкінці виступу виконає українську мелодію.
   
  Дар`я Безродна, "5 канал": "Заповітна мрія французьких музикантів - зіграти на дзвонах святої Софії Київської. І хоча це заборонено робити всім відвідувачам, французькі артисти сподіваються на прихильність".

  Дар`я Безродна, Юрій Підлісевич, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Щербань готовий передати ГПУ докази про причетність Тимошенко до вбивства батька
  Наступний матеріал
  Заяву Щербаня щодо убивства його батька прийняли у ГПУ
  Теги: