На Прикарпатті відбувся 2-й фестиваль зимових фігур [відео]

  Скульптори з різних куточків України приїхали на Прикарпаття, щоби продемонструвати снігове мистецтво. Тут відбувся 2-й фестиваль зимових фігур. Дійство було на межі зриву. Аби забезпечити митців достатньою кількістю матеріалу - організатори використовували гармати, які виробляють штучний сніг. Попри організаційні труднощі, показ таки відбувся. Подивитися на зимові шедеври прийшли сотні глядачів.

  Озброївшись стамесками та шпателями і підспівуючи козацьку пісню, брати Антон та Данило ретельно працюють над скульптурою. Двометрова голова козака-характерника виринає з-під землі. Такий образ митці обрали недарма. Кажуть, невдовзі настане час і козацтво скаже своє вагоме слово.

  Антон Лубій, скульптор: "Це Збірний образ героя України, який колись постане і скаже грізне слово ворогам".

  9-річний Данилко - наймолодший учасник фестивалю. Юний скульптор від самого ранку ліпив козачу гордість - оселедець. Витратив на цю відповідальну справу - півдня.

  Данило Лубій, учасник фестивалю: "Щоб захищати Україну і боротися за свободу", для мене найважче робити оселедець". 

  Подружжя скульпторів Старухів - постійні учасники фестивалю. Що ліпити - довго не роздумували. Поставили на сноуборді кататися сову.

  Гордій Старух , скульптор (Львів): "Якщо схрестити сову з бордом то вийде соваборд, а ще існує легенда що сови буквельські, що вони вже не літають а на бордах їздять".

  А це подарунок усім закоханим. Юнак та дівчина пристрастно цілуються. Біля них - баранець, як символ любові та вірності. Найважчим, кажуть скульптори, було сповна передати почуття закоханих.

  Володимир Бедзвін, скульптор (Полтава): "Передати експресію передати, як вони цілуються, яке положення голови - усі такі композиційні штуки, або там як баранцю роги закрутити аби він виглядав цікавий".

  Сніг, що безперестану йшов, заважав митцям. Учасникам доводилося накривати свої роботи і по кілька разів доробляти вже готові роботи. Попри негоду, таке мистецтво глядачам до вподоби.

  Вероніка, туристка: "Мені дуже сподобався баранець - символ закоханих і сова - це зроблено від душі і на це багато людей приїжджають подивитися".

  Олександр Шевченко, організатор фестивалю снігових скульптур: "Це ще один плюс які дають зрозуміти людям, що це не тільки гірсько-лижний курорт. На західній Україні є багато митців та художників і просто талановиті люди".

  Снігові скульптури милуватимуть око ще понад місяць. Та вже з першим потеплінням мистецтво зникне.

  Оксана Дудій, Андрій Шкварла, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Лондоні судитимуть чоловіка, що вибіг на площу перед Букінгемським палацом із двома ножами в руках
  Наступний матеріал
  Скандал у європейському футболі
  Теги:
  Loading...