На Одещині у районному центрі Балта з музею зник цінний експонат

  На Одещині у районному центрі Балта з музею зник цінний експонат - скафандр. Його подарував землякам радянський космонавт Георгій Шонін. Довгі роки музейна кімната, в якій зберігався скафандр, була місцем паломництва місцевих школярів. Аж поки не розпочався ремонт, після якого зникли всі експонати.

  Про те, що в будинку Балтського РАГСУ колись був шахово-шашковий клуб, нині нагадує лише мозаїка на фасаді. Саме в цій будівлі за радянських часів, при шаховому клубі була розташована кімната-музей космонавта Георгія  Шоніна. Євген Кифаренко розповідає, в дитинстві був постійним відвідувачем міні-музею. Коли у 90-ті розпочався ремонт приміщення, хлопець забрав скафандр додому на тимчасове зберігання. 

  Євген Кифаренко, 9 років зберігав скафандр Шоніна: "Скафандр сріблястого кольору, шолом закручувався на ньому, був він скляний, він закручувався герметично, тому що я був малою ще дитиною, коли приміряв його, я в нього не влазив, правда, але старався засунутися, але було душнувато в ньому".

  Десять років тому Кифаренки віддали скафандр міським чиновникам. Кажуть, згодом бачили космічний атрибут у шафі відділу кільтури. Але при зміні керівництва у 2005 ому році унікальний експонат безслідно зник. За іронією долі, нині відділ культури розташований у тому ж будинку, в якому колись працювала музейна кімната, проте, де шукати скафандр -  чиновники не знають.

  Вікторія Волошина, головний спеціаліст відділу культури Балтської райдержадміністрації: "Тут була музейна кімната, в якій зберігалися музейні експонати деякі, це я знаю як корінний житель міста, ще з дитинства, але на даний час, де знаходяться ці речі, я не можу вам відповісти".

  У Балті 20 тисяч мешканців, скафандр колись бачили майже всі, але ніхто не може сказати, куди він подівся. Таємниче зникнення розслідують правоохоронці.

  Олександр Нечипорук, перший заступник голови Балтської райдержадміністрації: "То, что украдено должно быть найдено и возвращено, вчера направлено письмо прокурору Балтского района, чтобы он расследование этого дела взял под свой личный контроль".

  Зникнення скафандра вже розслідували у 2005-му, але тоді справу закрили. Фахівці кажуть, що зниклий експонат має не лише історичну, а й грошову цінність. Скафандри радянських космонавтів дуже часто йдуть з молотка на закордонних аукціонах.

  Олег Осадчук, член групи «Балта туристична»: "Номинальная стоимость трех скафандров, которые были проданы в Америке на аукционе, а это сегодня исторический факт, сегодня это достоверная информация, три скафандра были проданы, один из них Леонова, стартовая цена от ста тисяч долларов каждого".

  Місцеві мешканці сподіваються, що скафандр ШОніна за кордон ще не вивезли, і покладають надії на слідчих прокуратури.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеська область, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Британський прем`єр скликає нову термінову нараду з приводу заворушень [сюжет, відео]
  Наступний матеріал
  Загибель 3 людей в Бірмінгемі розслідують у Великій Британії
  Теги: