На літературному конкурсі "Коронація слова" чекають валу книг про Майдан

  Літературний конкурс "Коронація слова" обрав найкращі ще не видані книжки. Це авторитетна премія, яка існує уже чотирнадцять років і унікальна тим, що нагороджує саме рукописи і одразу у п’яти номінаціях: твори для дітей, пісенна лірика, п'єси, кіносценарії та романи.


  Щоби визначитися з переможцями, журі перечитало шість тисяч рукописів, серед яких чимало надійшло з-за кордону – від української діаспори з десятка країн. Найбільше хвилює сучасних авторів тема заробітчанства. Загалом, окрім головних премій – по двадцять тисяч гривень – роздали ще півсотні спеціальних відзнак.

  Серед "коронованих", зокрема – кіносценарій художнього фільму про Григорія Сковороду та роман "Вільний світ" про Другу світову, яка розкидала українців по всьому світу. "Мені важко сказати, але я думаю, що я пишу цікаво. "Книга про події Другої світової війни і як людина може розбудувати свій вільний світ в умовах тоталітаризму, де вона може себе знайти. Це історія моєї родини", – описує свій твір авторка, Тетяна Белімова.

  Тепер переможці чекають на пропозиції від видавців та режисерів, а організатори премії готуються оцінювати нові рукописи. Наскрізною темою наступного року, прогнозують, буде Майдан.

  "Я думаю, що наступного року це буде лавина. І цей імпульс, який дав Майдан, він неминуче десь буде - і в романах, і в кіносценаріях", – каже організатор конкурсу Тетяна Логуш.

  Попередній матеріал
  Сьогодні у Раді послухають міністрів і звернуться до ООН та НАТО
  Наступний матеріал
  Оперативники ГУБОЗу затримали двох хабарників з Нацкомфінпослуг