На кінофестивалі у Бердянську переміг білоруський фільм "Вовки"

  Бердянський Міжнародний кінофестиваль підбиває підсумки. На узбережжі Азовського моря кінофорум відбувався вже 13-й рік поспіль. Протягом 5 днів почесне журі, гості та мешканці міста мали нагоду переглянути близько півсотні стрічок з України, Росії, Білорусі, Угорщини, Італії. У конкурсній програмі за звання кращої змагалися 14 кінокартин. Головна нагорода фестивалю – статуетка "Золота Бригантина" - дісталася Білорусі.

  Під оплески курортників вони знову крокують червоною доріжкою. Тільки тепер відпочилі та засмаглі. Імениті актори, режисери та телеведучі не приховують: перед спокусою поніжитися під пекучим бердянським сонцем не встояли. Тому й фільми переглянути встигли не всі.

  Єдині, кому на Азовському узбережжі було не до засмаги – це члени почесного журі. Актори Михайло Голубович, Наталія Варлей, композитор Іван Бурляєв та письменник Андрій Курков перед екраном просиджували по 12 годин на добу. І так – три дні поспіль. Прискіпливо вивчали конкурсну програму. Кажуть: вибір дався їм непросто.

  На фінішну пряму у боротьбі за гран-прі фестивалю вийшли дві картини: російсько-українська стрічка "Двоє" режисера Анатолія Матешка та білоруський фільм "Вовки" Олександра Колбишева. 

  Головна нагорода – статуетка "Золота бригантина" поїхала до Білорусі. Маститих кінематографістів підкупила духовність картини.

  Утім, картину Матешка теж без нагород не лишили. Військова драма "Двоє" отримала одразу дві премії кінофестивалю – за кращу режисуру та кращу чоловічу роль – полоненого фашиста. Її виконав німецький актор Маркус Беккер. А ось у номінації "Краща жіноча роль" перемогу здобула сербка Нада Шаргін. Вона зіграла у фільмі "Хтось ще в очікуванні". Загалом за п`ять днів кінофоруму судді встигли переглянути 14 конкурсних робіт. Переконують: рівень стрічок цього року був куди вищий, ніж торік.

  Наступного року кількість картин, які виборюватимуть "Золоту Бригантину", не збільшуватимуть. Щоби не перевтомлювати суддів. Лише розширять географію фільмів. Переглянути конкурсні роботи на 14-му Бердянському фестивалі планує і білорус Олександр Колбишев. Та на кінофорум він завітає вже не як конкурсант. За традицією, володар гран-прі удостоюється честі бути членом журі на наступному фестивалі.

  З Бердянська, Марія Коренюк, Денис Ковальов, 5 канал

  Попередній матеріал
  Лех Валенса став на захист "5 каналу" та ТВі
  Наступний матеріал
  Напередодні Дня Незалежності буде шестиденний робочий
  Теги: