На Донеччині у дітей відібрали творчий клуб [відео]

  Без танців і співів. Діти селища Олексієво-Дружківка, що на Донеччині, більше не матимуть можливості займатися у творчих гуртках. Клуб, де вони тренувалися, закривають. Причина банальна - нестача коштів.

  Яна Клімова, учасниця гурту "Лапушкі": "Костюм русский. Очень красивый был танец, всем понравился. Костюм дождя. Танец дождя он назывался".

  У таких костюмах - танцювальний гурток "Лапушкі" - планував вітати жінок із 8 березня. Утім, клуб - де мав відбутися концерт- закрили два місяці тому.

  Яна Клімова, учасниця гурту "Лапушкі": "Девочки очень плакали. Очень не хотели, чтобы клуб закрывали. Нам не хватает сейчас общения. Девочки учатся в других школах. Сейчас ближайшее занятие на танцы в Дружковке. Сами понимаете, дети есть младше меня, которым дети не разрешают ездить на автобусе. А тут ходить было близко".

  Олена Петрова, мати учасниці гурту "Лапушкі": "Выступали они за этот год ни раз, ни единожды, и в Дружковку мы ездили, и на день города были, выступали. И в клубе. Наших детей просто выставили из этого клуба".

  У місцевому клубі працювало три танцювальних та один театральний гурток. Окрім них, діяв ще й хор для дорослих. Усього тут займалися творчістю понад сотня людей. Хореограф танцювальних колективів скаржиться, окрім клубу, в селищі більше немає інших приміщень, які б підійшли для занять з дітьми.

  Катерина Макаренко, хореограф: "Я пошла просить в школу. Школа мне предоставила помещение за такие деньги, за какие брать в аренду просто нереально. Потому что аренда, налоги, все остальное. С детей брать бешеные суммы мы не имеем права. А больше помещений здесь нет".

  Керівництво підприємства - на балансі якого перебуває заклад - пояснює, закрили гуртки через те, що утримання стало збитковим. А тому запропонували віддати в оренду клуб сільраді - всього за одну гривню на рік. Однак, за умови повної оплати комунальних послуг. А це - більше ніж півмільйона гривень щомісяця.

  Ігор Остапенко, генеральний директор вогнетривкого заводу с. Олексієво-Дружківка: "Они прислали ответ: этого они делать не хотят, отдайте на баланс, это борьба не за работу с детьми. Это просто борьба за здание. Если мы передадим на баланс, о судьбе этого здания сказать сложно".

  У сільраді від коментарів відмовилися. Батьки ж дітей та хореографи написали листа Президенту та попросили розібратися, чи сумісні діі чиновників та заводчан з оголошеним 2013-м - роком дитячої творчості в Украіні.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Олексієво-Дружківка, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Каліфорнії африканський лев загриз співробітника закладу
  Наступний матеріал
  У Києві стартував Тиждень української моди [відео]
  Теги:
  Loading...