На Донеччині школярі створюють картини з тополиного пуху [відео]

  Тополиний пух - як засіб художньої виразності. У Дзержинську на Донеччині школярі використовують його для створення картин. Незвичний матеріал для творчості збирають наприкінці цвітіння дерева, поки він не увібрав у себе пил та не став викликати алергію.

  Данило Бондаренко, учень: "Какую форму захотел - руками прижать чуть-чуть и положить".

  10-річний Данилко не одразу навчився приборкувати тополиний пух. Хлопцю знадобилося кілька занять, аби досягти вміння тримати матеріал, щоб лягав рівними мазками, як фарба. Школяр каже - створює з пуху лише другу картину, однак уже досяг певних результатів.

  Данило Бондаренко, учень: "Вот тут надо растушевать, чтобы красиво получилось и убирать косточки от пуха, а то портит картину".

  Робити картини з пуху навчають на Дзержинській станції юного техніка. Деякі школярі приїжджають на уроки навіть за кількадесят кілометрів - із сусідніх селищ.

  Анастасія Пушкар, учениця: "Я делаю пингвина. Он не тяжело делается, потому что там немного растушовки. Вот в красках, чтобы мягкие переходы были, надо тоже водой разбавлять. А тут - растушевывать".

  Таку незвичну техніку запропонувала керівник гуртка флористики. Понад п`ять років тому педагог прочитала про цю техніку в газеті. Відтоді її вихованці створили більше ста картин. А щоби пух не викликав алергію - тополине насіння збирають на початку літа.

  Наталія Старовойтова, керівник гуртка флористики м. Дзержинськ: "Собираем прямо с дерева, срываем коробочки, чтобы он еще не летал, и на 2-3 дня оставляем на просушивание. Потом у нас получается такой пух - чистый и легкий, который не содержит аллергена, потому что он не летал, не вбирал в себя пыльцу аллергенных трав, поэтому он даже безопасен для аллергиков".

  Такі картини створюють незалежно від пори року, адже пух дуже добре зберігається. Тож, під час цвітіння тополь його заготовляють на цілий рік.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донеччина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ердоган перервав закордонне турне і повернувся до Туреччини
  Наступний матеріал
  Китай потерпає від паводків - є загиблі
  Теги:
  Loading...