Україна повернула Нідерландам п'ять картин 5 канал

Мистецька спецоперація СБУ та ГПУ: Нідерландам повернули полотна, викрадені понад 10 років тому

  П'ять картин у квітні цього року знайшли українські правоохоронці, ще 19 поки не знайдені

  Україна повернула Нідерландам п'ять картин, викрадених із тамтешнього музею понад 10 років тому. Спецоперація з їх повернення тривала чотири місяці. Про це повідомляє "5 канал".

  Як стало відомо, твори мистецтва вручили директору голландського музею у приміщенні Посольства Королівства Нідерландів у Києві. Саме він разом з експертами-мистецтвознавцями  підтвердив автентичність картин.

  "Я щасливий, що повернули п'ять картин, була проведена велика робота. Завдяки нашим спільним діям з українською владою, полотна тепер можуть повернутися в Нідерланди. Сподіваюся, що 19 картин, які досі відсутні, повернуться на виставку в музеї Західної Фрісландії якомога швидше", - каже глава МЗС Нідерландів Берт Кундерс.

  Натомість, Генпрокурор України Юрій Луценко зазначив: "Я хотів би привітати, в першу чергу, СБУ, яка після 10-річної крадіжки змогла протягом 10 місяців свого розслідування повернути на батьківщину цю красу".

  Як повідомляється, полотна голландських художників ХVII-XVIII століть є частиною колекції із 24 картин, які зникли з музею у місті Хорн ще 2005 року. Нагадаємо, 14 квітня СБУ знайшла викрадені у Нідерландах картини.

  Як наголошують у відомстві, частина картин перебувала на непідконтрольній частині Донбасу, а частина - може бути на території Російської Федерації. У МЗС уточнили, що полотна були у криміналітету, однак у кого саме - не розголошується.

  Попередній матеріал
  Франція передала Єгипту другий вертольотоносець "Містраль", який будували для Росії
  Наступний матеріал
  Ялтинська європейська стратегія у Києві: "5 канал" зібрав головні меседжі та виступи учасників

  "Блискуча спецоперація" – українські силовики врятували 17 унікальних картин

  СБУ знайшла викрадені у Нідерландах картини

  З окупованого Криму до Москви вивезли картини відомого художника Айвазовського

  У Києві представили вкрадені з Веронського музею картини