Миколаївські майстри створюють ікони за давніми технологіями [відео]

  Гірський кришталь, бірюза, лазурит, малахіт, глина і золото, мінерали, змішані із свяченою водою та яєчним жовтком - давні матеріали для створення ікон. Ними і нині користуються іконописці однієї з миколаївських майстерень.

  Художниця Марія Павелко написала нову ікону - образ Богородиці. Яка ця робота за ліком - жінка не рахує. Каже, вподобала писати лики святих ще за студенства. 

  Марія Павелко, іконописець: "Коли ти починаєш працювати саме з Богородичими іконами – це такий пласт невичерпний. І кожен раз дивуєшся - багато працюєш з іконами, а іноді знаходиш такі образи унікальні і думаєш: скільки працював, а такого не бачив".

  9 років тому семеро студентів створили майстерню «Небо на землі». За основу взяли старовинну техніку - фарби роблять з мінералів, замішаних на яєчному жовтку. Із свого додали до цього рецепта лише освячену воду.

  Ксенія Глібова, іконописець: "Это очень долговечная техника, она древняя. Растирается минерал на палитре курантом специальным, и он, как сухой поршоок, лежит на палитре, потом туда добавляется яичный желток".

  Наталя Соболєва, іконописець: "За счет того, что мы делаем икону по старинным технологиям – минералы растираем, и золото – они получаются довольно дорогие. И вот, церкви очень сложно приобрести. К счастью, есть люди, которые покупают для церкви".

  Разом із художниками, шкільні канікули проводять у майстерні і їхні діти. 8-річна Серафима пише свою другу ікону. Каже – найкраще їй вдаються янголи.

  Серафима Павелко: "Я очень часто рисовала ангелов, мне очень нравилось их рисовать... У них красивые крылья".

  Роботи миколаївських майстрів експонувалися у багатьох регіонах України і за кордоном.

  Оксана Сегень, Сергій Ніколаєв, Миколаїв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Вибух у ресторані в Китаї - є загиблі і поранені
  Наступний матеріал
  Індія потерпає від масштабних повеней
  Теги: