Музейники не можуть знайти грошей на нові достойні підпори для скульптур Пінзеля [відео]

  Ангели Георгія Пінзеля, що три місяці експонувалися у Парижі - зараз лежать на підлозі музею в Івано-Франківську. Музейники не можуть знайти грошей на нові достойні підпори для скульптур. По допомогу звернулися до місцевої влади. Коли ангелів піднімуть над землею - з`ясовували кореспонденти "5 каналу".

  Ці два Ангели-путто - особлива гордість франківських музейників. Ще два роки тому їх експонували без голови. Останню випадково знайшла мешканка Городенки та принесла до музею.

  Віталій Доскалюк, заступник директора з обліку та збереження музейних цінностей: "Проходячи повз хлопчиків, які грають у футбол побачила, що вони грають у футбол не м`ячем. Жінка неодноразово була у церкві, де жили ці ангели і зрозуміла, що це саме ті голови ангелів. Коли принесла до музею ця голова мала зріз забарвлення і ідеально підійшла до тулуба".

  Ангели-діти та ще два твори Пінзеля зараз живуть просто на підлозі музею мистецтв Прикарпаття. Але небезпеки для скульптур - немає, заспокоюють музейники. Навпаки - відвідувачі можуть розгледіти шедеври ретельніше.

  Михайло Дейнега, директор Музею мистецтв Прикарпаття: "Можна полюбуватися пластикою тієї скульптури побачити кожен вигин. Ми можемо їх з усіїх боків відчути руку майстра по тій хмаринці чи по тому ангелах".

  На підлозі Ангели Пінзеля тимчасово - запевняють у музеї. Пояснюють: поки скульптури три місяці гастролювали у Парижі, на Батьківщині вирішили: більше їхні янголи не висітимуть під стелею на тросах, а стоятимуть на спеціальних тумбах. Декорації змінили, а з тумбами забарилися - десять тисяч гривень для їх виготовлення музей не знайшов. Підтримки просять у місцевої влади.

  Володимир Федорак, начальник култури та туризму Івано-Франківської ОДА: "Ми розуміємо, що ці Ангели, котрих побачив світ - неабияка цінність. Обласна влада знайде гроші з обласного та районних бюджетів, це невеликі кошти. Думаю до кінця кварталу питання буде вирішено".

  Музейники порахували, що вже на Пасху відвідувачам поталанить побачити скульптури не на підлозі, а як годиться на спеціальних, стилізованих тумбах.
   
  Оксана Дудій, Андрій Шкварла, Івано-Франківськ "5 канал".

  Попередній матеріал
  Заради нового кредиту від Росії Кіпру доведеться вступити до ЄЕС
  Наступний матеріал
  Посольство Кіпру пікетували захисники Гостиного Двору
  Теги:
  Loading...