Моряки, які повернулися з подорожі на козацькій чайці, відкрили виставку світлин

  У північне море - на козацькій чайці. До складу екстремального екіпажу увійшли шестеро українців та один німець. Після тримісячного плавання моряки вирішили поділитися враженнями. Побачене та відчуте втілили у сотні фотографій.
  Я передусім - професійний моряк. А вже потім фотограф чи журналіст, - запевняє автор виставки Віталій Струтинський. У поході на козацькій чайці  він побував уже вдруге. Причому  не як фотохудожник, а як повноцінний член екіпажу. Каже, довелось і за кермом стояти, і вахту нести. А ці відчуття не передасть жодна фотокамера.

  Віталій Струтинський, фотохудожник: "Для моряка-професіонала познайомитися з людьми з чайки і мати можливість попасти на цю чайку через кілька років, коли я звільнився із Чорноморського пароплавства, це дійсно  було щастя. Я отримав реальну нагоду вийти в море. Професійні моряки дивувалися: хлопці, та як? На цьому можна вийти в море?! А ми кажемо: ми виходили і наші козаки-предки теж виходили і славно воювали".

  У морський похід може піти кожен, - переконують козаки. Головне - бажання. А ще - дружня команда. Бо провести три місяці в морі - це справжнє випробування. І фізичної витривалості, і людських стосунків. Бувало, пригадують моряки, що за місяць - лише три сонячні дні. Тоді допомагає лише дружня підтримка.

  Сергій Кінщак, член екіпажу: "Саме складно, я гадаю, - це просто триматися купи, буди дружнім колективом. Головне - триматися разом, бути одним цілим".

  Щоправда, не обійшлося без труднощів. Найважче було з обладнанням. Адже його придбати довелося за власні кошти. Та зрештою подорож була того варта. Відзнято 150 фотоплівок і сотні вражаючіх кадрів.

  Юлія, відвідувач виставки: "Очень нравится, очень способный фотограф, есть карасивые работы. Особенно нам понравилася "Перед дождем".

  Микола, відвідувач виставки: "Мої враження найкращі. Я йому ще давно сказав, що у нього є талант до фотографії. Є фотокартки, які не кожен професійний художник може зробити".

  Хто хоча б раз ходив на чайці, той ходитиме і вдруге. А оскільки кількість охочих збільшується, то й у човнах потреба виникає. У планах екіпажу -  збудувати цілу флотилію козацьких чайок. Вони зможуть цілому світові засвідчити, які вони -  українські козаки!

  Мирослава Ульяніна, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.92Мб)

  Попередній матеріал
  В Україні зростає кількість мульти-мільйонерів
  Наступний матеріал
  У США впав найбільший підйомний кран країни - 4 людини загинули
  Теги:
  Loading...