Молоді українські письменники здійснили Літературний тур до Польщі

  19-26 жовтня українським Центром літературної освіти було проведено Міжнародний культурно-освітній проект "Літературний тур до Польщі", в якому взяли участь 15 молодих українських письменників, культурних менеджерів та журналістів.

  Автор туру, менеджерка культури Ірина Вікирчак розробила маршрут трьома польськими містами: Любліном, Варшавою та Краковом, в межах якого письменники відвідали безліч культурних місць та заходів, а також самі стали учасниками декількох літературних дійств.

  Так у Любліні письменники відвідали музей типографії "Dom Słów", культурний центр "Teatr NN" та Центр культури Любліна. В останньому відбулася зустріч із координаторами культурних програм від міста та активістами громадських організацій.

  Також учасники туру зустрілися із командою громадської організації "Warsztaty Kultury" та обмінялися досвідом проведення різних культурних проектів.   
  У Варшаві письменники мали змогу відвідати Інститут книжки та дізнатися про його діяльність, піти у Музей літератури імені Адама Міцкевича, а також послухати цікаві лекції польської письменниці Йоанни Яґелло, координаторки культурних подій, перекладачки й літературного агента Юстини Чеховської, а також поетки, перекладачки і промоутерки української літератури Анети Камінської.   
  Важливим заходом став Літературний вечір учасників туру для української аудиторії, що відбувся у центрі "Український світ".

  Найдовше письменники перебували у Кракові, який минулого року отримав звання "місто літератури ЮНЕСКО". Тут письменники відвідали найстарішу книгарню в Європі, яка тепер має назву "Матрац" і особисте помешкання Нобелівського лауреата Чеслава Мілоша.   
  В цей час у Кракові проходив Літературний фестиваль імені Джозефа Конрада, тож учасники туру мали змогу побачити, як такі заходи відбуваються у Польщі й порівняти з аналогічними, що проходять в Україні. Також у рамках цього фестивалю українські письменники провели публічну дискусію на тему: "Письменник у стані війни. Будь-якої війни", яка завершилася літературними читаннями.   
  Заключним акордом подорожі стали відвідини церемонії вручення літературної нагороди імені Нобелівської лауреатки Віслави Шимборської у "Centrum ICE Kraków", на якій, зокрема, були присутні Президент Польщі Броніслав Коморовський з дружиною та міністр культури Польщі Малґожата Оміляновська.

   
  Наталя Корнієнко, "5 канал"
  Попередній матеріал
  Результати виборів: опрацьовано 98.49% протоколів
  Наступний матеріал
  Терористи воюють між собою неподалік Маріуполя, сили АТО спостерігають за протистоянням