Молоді дарування із 16 країн світу змагаються за щедру винагороду від Пінчук Арт Центру [відео]

  Сто тисяч доларів за витвір мистецтва. Молоді дарування із шістнадцяти країн світу змагаються за таку щедру винагороду від ПінчукАртЦентру. Усі шедеври уже виставлені в галерейних залах в центрі Києва. Кому дістанеться головна премія - міжнародне журі визначиться сьомого грудня. Наразі потенціал молодих митців може оцінити кожен столичний відвідувач.

  У рожевих панчохах і в блискучій сукні. Американка Ебігейл приїхала до України виборювати сто тисяч доларів. Її мистецький витвір виглядає не так яскраво, як сама мисткиня. Просто купи сміття - трошки назбирала в Києві, трохи привезла з собою з Нью-Йорка.

  Ебігейл Девілль, мисткиня (США), номінантка премії: "Кусок цього манекена я приволокла з Нью-Йорка, ще там якісь залишки моїх картин. Взагалі, я хотіла сказати, що сучасне місто - це сміттєзвалище. До речі, у Києві мотлох якийсь цікавіший і його менше. Он гляньте, на той телевізор - знахідка!!!. А в Америці тонни сміття під ногами і нічого оригінального".

  Також що знайшов - те і приніс до Пінчук Арт Центру митець з України Микита Кадан. Правда, у нього все монументальніше. Цілий вагончик із заґратованим вікном, у якому цілком міг жити якийсь безхатько, - тепер посеред галереї.

  Микита Кадан, митець, номінант премії: "Настоящая бытовка 1973, найденная на строке. И кроме добавления фасада я в этой вещи ничего не изменил".

  До обшарпаного будиночка митець доліпив білосніжний, пригламурений фасад. Для драматизму.

  Микита Кадан, митець, номінант премії: "Бытовка это что-то почти постыдное. Добавляя фасад, я пытаюсь ее вывести на ярко освещенную сцену". 

  Микита торік уже змагався за премію від Пінчук Арт Центру і отримав її. Цьогоріч потрапив до номінантів автоматично. І знов має шанси розбагатіти на сто тисяч. З-поміж двадцяти молодих дарувань є ще одні українці. Митці з групи Р.Е.П узагалі вирішили в галереї зробити ремонт і завалили одну зі стін. 

  Ксенія Гнилицька, мисткиня групи Р.Е.П., номінантка премії: "Тут були купи пороху, але воно того варте".

  Врешті як мистецький шедевр постали і кілька стін із кольоровими шпалерами. Все разом називається "Євроремонт".

  Леся Хоменко, мисткиня групи Р.Е.П., номінантка премії: "Для нас дуже важлива ідея євроремонту як такого прагнення потрапити Україні на захід. Тобто це такий новий погляд на західне краще життя".

  Будівельне сміття після євроремонту винесли на балкон галереї. І це також частина мистецтва. Є за вікном, а є під ногами. Митець з Лівану розклав по підлозі дванадцять тисяч фігурок з цементу. Здалеку це має вигляд сірого мегаполіса в мініатюрі.

  Райане Табет, митець (Ліван), номінант премії: "Глядач буде тут прогулюватися і, мабуть, ногами зачепить якусь частину цих фігурок. Але то нестрашно. Зруйноване мистецтво це також мистецтво. Тим більше - наше життя також таке нестабільне".

  Серед витворів мистецтва є й живі експонати. Змії і навіть люди. Українка Аня принишкла біля картонного гучномовця. Її роль слухати. Навіть коли навколо тиша. Усе це вигадала фантазерка з Аргентини, яка також змагається за премію.

  Амалія Піка, мисткиня (Аргентина), номінантка премії: "Це такий собі слуховий апарат. І Аня, яка підставляє до нього вухо. Я хотіла цим сказати, що люди мають частіше слухати своїх співрозмовників і прислухатися до життя навколо".

  Чий політ фантазії поважне журі оцінить на сто тисяч доларів, стане відомо в грудні. А поки що замислитися над таким мистецтвом зможуть пересІчні українці. І за свого улюбленого митця голосувати на сайті Пінчук Арт Центру.

  Ольга Петрів та Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Аргентині знизили вік для виборців
  Наступний матеріал
  Два проблемних округи лишаються у столиці
  Теги: