Facebook / Юрій Шаповал

"Мобілізація Григоровича": полтавський художник зобразив Тараса Шевченка в образі бійця АТО

  Юрій Шаповал відомий серією портретів Кобзаря у незвичайних образах.

  Про здобуток творчий митця пише "Дзеркало тижня".

  Полтавець Юрій Шаповал створив серію картин під назвою "Григорович", головним героєм якої є Тарас Шевченко. На одній з картин Шевченко робить селфі на iPhone, на іншому полотні він з шинами та каністрою бензину їде автостопом до Москви, на третій – несе службу в зоні АТО, на четвертій – робить специфічне татуювання Володимиру Путіну.

  Журналісти повідомили, що першою роботою в серії стала картина "Григорович проти". Шевченко зображений на ній, як активний учасник Майдану. Ця картина згодом з'явилася на поштовій марці, яку випустили представники української громади Нової Зеландії.

  Юрій Шаповал проти заяложених образів поета: "Старий образ Тараса Шевченка – образ такої сільської напівграмотної людини в кожусі і шапці – нав'язувався комуністичною пропагандою. Але, якщо подивитись глибше біографію поета, то можна побачити, що він жива людина, а радості життя йому зовсім не чужі".

  У "Дзеркалі тижня" зазначають, що картини полтавського художника викликають неоднозначну реакцію у глядачів. Зокрема, через роботу, на якій зображені Шевченко і Путін, він отримує образи і погрози від російських користувачів. Та й далеко не всі українці позитивно сприймають портрети Кобзаря у вигляді індіанського вождя чи з маленькою собачкою в руках.

  Наразі картини Шаповала зберігаються в київському музеї Тараса Шевченка. Зараз у серії "Григорович" 12 робіт, але до наступної річниці народження українського поета митець планує створити ще 8 або 9 картин.

  Попередній матеріал
  Глава Міноборони призначив службове розслідування щодо представників "Айдару"
  Наступний матеріал
  У Києві розпочалося засідання стосовно справи Геннадія Кернеса

  У Національному музеї Шевченка Кобзаря читали 16 мовами

  Від окупованого Криму – до Львова: як в Україні відзначили 201-шу річницю з дня народження Шевченка

  18-годинний радіомарафон "Шевченко мобілізує" триватиме до півночі

  До річниці народження Шевченка студенти Києва провели забіг на три кілометри