Міжнародний фестиваль німого кіно в Одесі [відео]

  Міжнародний фестиваль німого кіно триває в Одесі. Його особливістю є нічний перегляд стрічок. Вперше в Україні у програмі - відреставровані шедеври німої світової кінокласики.

  Фестиваль розпочався з показу стрічки "Два дні", знятої в Одесі у 1929 році режисером Георгієм Стабовим. Майже віддразу цей фільм заборонили у Радянському Союзі. Утім у Сполучених Штатах вона йшла з аншлагами. Тепер - повернулася на батьківщину.

  Перегляд німого кіно супроводжує музика. Джазмен Юрій Кузнецов тапером себе не вважає, каже - він і співавтор, і співрежисер. Допомагає глядачеві  поставити акценти, звернути увагу на деякі деталі.

  Фестивальних стрічок - лише  чотири. Утім, це класика  світового кіно. Як-от французький шедевр "Страсті Жанни Д'Арк". Гра акторки Рене Фальконетті у цій стрічці визнана критиками "найкращою акторською грою, будь-коли знятою на плівку". Оригінальна версія фільму до 1980 року вважалася загубленою і була знайдена випадково. Робота з реставрації таких кінострічок - копітка, кажуть на фестивалі.

  Нині триває робота над реставрацією української кінокласики - "Перекоп", "Навесні", "Нічний візник", "Людина з кіноапаратом", "Звенигора". Останній фільм, знятий метром кіно Олександром Довженком у 1928 му році, планують показати на наступному фестивалі.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал

  Попередній матеріал
  Львів: 40.000 вірян відвідали богослужіння з нагоди річниці візиту Івана Павла ІІ
  Наступний матеріал
  На Харківщині розпочався Кубок України з ловлі хижої риби [відео]
  Теги: