У "Мамаєвій слободі" третьокласники з пером у руках ґав не ловили - вимальовали літеру "ґ".
Костянтин Олійник, директор "Мамаєвої слободи": "Отже, ми буквочку "ґ" починаєм писати із лівої сторони із заокруглення з маленького півовальчика".
У 1933 році букву з загогулиною прибрали з української абетки, повернули - у 1990-му.
Костянтин Олійник, директор "Мамаєвої слободи": "З поверненням літери "ґ" в нашу абетку повернувся національний ґонор".
Пам`ятник ще одній унікальній літері української абетки встановили у Рівному. Для чотириметрової букви "Ї" виготовили дерев`яний каркас, і обтягнули його червоним лляним полотном.
Галина Кульчинська, ініціаторка акції: "Потрібно робити позитивні світлі речі, які були б стверджувальними. Отак в сучасному форматі, отак звертаємо увагу, отак нам подобається, так симпатично чи модно".
Рекорд зафіксували представники Книги рекордів України. Пізніше гігантську букву забере одна з місцевих шкіл.
У Львові мову захищали піснями. Біля пам`ятника Тарасу Шевченку зібралося дві сотні охочих. Перехожим вони пропонували долучитися до акції - написати на плакатах імена тих, хто нищить, а хто рятує українську.Тут можна побачити багато прізвищ, які повторюються, особливо тих людей, які нищать.
А в столиці поборники солов`їної пропонували перехожим прочитати ненадруковане. В асортименті - порожні шпальти наймасовіших російськомовних видань. До двох видань організатори акції - навіть позиваються.
Сергій Пархоменко, організатор акції: "Україномовні громадяни не повинні терпіти дискримінацію і вони мають право читати рідною мовою популярну пресу".
Перехожі - навіть купували таку пресу. Виключно - на знак протесту.
Перший перехожий: "Ці видання вони ну таке враження що вони немов навмисне ігнорують велику частину користувачів друкованої преси".
Другий перехожий: "Ми маємо порушувати цю тему тому що преса має бути українською".
А прем`єр-міністр - україномовний. Йому сьогодні наполегливо пропонували пройти пробний урок державної. Активісти принесли до будівлі уряду габаритний подарунковий сертифікат на безкоштовний курс української.
Сергій Вудке, активіст: "Інтернет кишить перлами від прем`єра Азарова. Це і "кравасісі", і "папєрєднікі". Тому ми дійсно хочемо, щоб ці слова були ліквідовані з його лексикону. І він нарешті почав розмовляти українською мовою".
Віктор Ткаченко, активіст: "Його лексика бажає все таки покращення".
Представник уряду жартівливий сертифікат забрав і пообіцяв передати прем`єрові.
Анастасія Бабенко, Ольга Петрів, Ксенія Дворнікова та Ольга Міхньова, Марія Глушко, 5 канал