Міжнародний день рідної мови відзначають у світі [відео]

  Міжнародний день рідної мови відзначають у світі. В Україні до свята готувалися завчасно - встановлювали літерам монументи, вчилися правильно писати та пропонували навчити інших. Як пропагували українське в різних містах - далі у сюжеті.

  У "Мамаєвій слободі" третьокласники з пером у руках ґав не ловили - вимальовали літеру "ґ".

  Костянтин Олійник, директор "Мамаєвої слободи": "Отже, ми буквочку "ґ" починаєм писати із лівої сторони із заокруглення з маленького півовальчика".

  У 1933 році букву з загогулиною прибрали з української абетки, повернули - у 1990-му.

  Костянтин Олійник, директор "Мамаєвої слободи": "З поверненням літери "ґ" в нашу абетку повернувся національний ґонор".

  Пам`ятник ще одній унікальній літері української абетки встановили у Рівному. Для чотириметрової букви "Ї" виготовили дерев`яний каркас, і обтягнули його червоним лляним полотном.

  Галина Кульчинська, ініціаторка акції: "Потрібно робити позитивні світлі речі, які були б стверджувальними. Отак в сучасному форматі, отак звертаємо увагу, отак нам подобається, так симпатично чи модно".

  Рекорд зафіксували представники Книги рекордів України. Пізніше гігантську букву забере одна з місцевих шкіл.

  У Львові мову захищали піснями. Біля пам`ятника Тарасу Шевченку зібралося дві сотні охочих. Перехожим вони пропонували долучитися до акції - написати на плакатах імена тих, хто нищить, а хто рятує українську.Тут можна побачити багато прізвищ, які повторюються, особливо тих людей, які нищать.

  А в столиці поборники солов`їної пропонували перехожим прочитати ненадруковане. В асортименті - порожні шпальти наймасовіших російськомовних видань. До двох видань організатори акції - навіть позиваються. 

  Сергій Пархоменко, організатор акції: "Україномовні громадяни не повинні терпіти дискримінацію і вони мають право читати рідною мовою популярну пресу".

  Перехожі - навіть купували таку пресу. Виключно - на знак протесту.

  Перший перехожий: "Ці видання вони ну таке враження що вони немов навмисне ігнорують велику частину користувачів друкованої преси".

  Другий перехожий: "Ми маємо порушувати цю тему тому що преса має бути українською".

  А прем`єр-міністр - україномовний. Йому сьогодні наполегливо пропонували пройти пробний урок державної. Активісти принесли до будівлі уряду габаритний подарунковий сертифікат на безкоштовний курс української. 

  Сергій Вудке, активіст: "Інтернет кишить перлами від прем`єра Азарова. Це і "кравасісі", і "папєрєднікі". Тому ми дійсно хочемо, щоб ці слова були ліквідовані з його лексикону. І він нарешті почав розмовляти українською мовою". 

  Віктор Ткаченко, активіст: "Його лексика бажає все таки покращення".

  Представник уряду жартівливий сертифікат забрав і пообіцяв передати прем`єрові.

  Анастасія Бабенко, Ольга Петрів, Ксенія Дворнікова та Ольга Міхньова, Марія Глушко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Лісові пожежі на південному заході Австралії
  Наступний матеріал
  Стрілянина у центрі Лас Вегаса - 3 загиблих
  Теги:
  Loading...