5.ua

Міносвіти: держзамовлення вищим навчальним закладам зменшуватися не буде

  Державне замовлення для вищих навчальних закладів в Україні зменшуватися не буде. Про це 25 березня у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка заявив міністра освіти і науки Сергій Квіт.

  За словами міністра, досягнуто консенсусного рішення з Міністерством фінансів, що державне замовлення вищим навчальним закладам зменшуватися не буде. При цьому Сергій Квіт додав, що держзамовлення стосуватиметься у першу чергу тих вищих навчальних закладів, які здійснюють дійсно якісну підготовку студентів.

  "І, безумовно, цей процес буде відкритим і прозорим», - зазначив глава Міносвіти та додав, що інформація про державне замовлення невідкладно буде розміщуватися на сайті Міністерства освіти і науки.

  Окремо Міністр зупинився на темі системних змін у вищій освіті. За його словами, йдеться про два основоположні документи: законопроект "Про вищу освіту", напрацьований робочою групою під керівництвом ректора КПІ Михайла Згуровського, і проект Концепції реформування системи ліцензування та акредитації у вищій освіті України.

  Сергій Квіт повідомив, що мета цих документів полягає в тому, що МОН відмовляється від репресивних функцій та контролю за кожним кроком вищого навчального закладу.

  "Головна ідея така: реформування вищої освіти – це реформування самих університетів. Обов’язок розвитку якості освіти і наукових досліджень в університетах переноситься з Міністерства в самі університети", - підкреслив Сергій Квіт.

  Міністр також висловив сподівання, що вже 27 березня на засіданні Верховної Ради України законопроект "Про вищу освіту" буде прийнятий у першому читанні.

  Попередній матеріал
  З неспокійного Криму виїде 25 тис. людей – експерт
  Наступний матеріал
  Меркель: Будапештський меморандум має неухильно виконуватися
  Теги:
  Loading...