5.ua

Мінкульт: Усі музейні предмети, що експонуються за кордоном, повернуться в Україну

  Мінкультури продовжує моніторинг стану пам’яток і музеїв у Криму. На даний момент не було сигналів про загрози і ситуація залишається спокійною. Крим залишається частиною України, і до наших пріоритетів належить безпека розташованих там культурних об’єктів і цінностей. Про це на брифінгу в Будинку Уряду 27 березня заявив Міністр культури Євген Нищук.

  Міністр наголосив, що, враховуючи ситуацію, яка виникла в Крим, Уряду пропонується внеси ряд змін до документів щодо переміщення та повернення в Україну культурних цінностей.

  "Раніше було так: музей чи заповідник з дозволу Міністерства культури України надає свої експонати за кордон, але залишає за собою право вирішувати, як і коли музейні предмети повертатимуться до музею. Це означає, що саме Мінкультури має визначати, куди будуть повертатися культурні цінності після закордонних виставок. Адже це національна безпека культурних надбань української держави", - підкреслив Євген Нищук.

  Міністр повідомив, що звернувся до Ради Європи з ініціативою провести експертні зустрічі з кризових питань. І вже найближчим часом Рада Європи планує надіслати моніторингові місії в Крим з метою оцінки ситуації та стану пам’яток, а при можливості й інвентаризації рухомої і нерухомої спадщини Криму.

  "Ми проконсультувалися з музейниками Грузії щодо їх досвіду збереження пам’яток на окупованій території. Вони вважають, що одним з небагатьох механізмів контролю за станом пам’яток на окупованих територіях є залучення міжнародних місій", - зазначив Міністр.

  Попередній матеріал
  Нардепи прийняли закон про запобігання фінансовій катастрофі
  Наступний матеріал
  Росію чекає втрата власної територіальної цілісності,- Саакашвілі
  Теги:
  Loading...