Ліна Костенко презентувала в Рівному свій перший прозовий твір [репортаж, відео]

  Літературне турне Україною. У Рівному Ліна Костенко презентувала свій перший прозовий твір "Записки українського самашедшего". Супроводжували поетесу видавець Іван Малкович, її донька - публіцист Оксана Пахльовська та онучка. У місті кажуть, такого ажіотажу тут не бачили давно. Місцевий театр ледь не луснув від охочих почути живого класика.

  Містом прокотилися чутки – Ліна Костенко, яка презентує тут «Записки українського самашедшего», занедужала. Проте зустріч відбулася. Поетеса каже, не могла знехтувати цим побаченням через хворобу. Молоко, мед та сода – поставили її на ноги. Після оздоровчих рекомендацій одразу перейшла до справи.

  Ліна Костенко, письменниця: "Я хотіла показати божевілля цього часу і початок третього тисячоліття. Тре було зафіксувати, як люди увійшли у третє тисячоліття, а ми погано увійшли. Ніби якийсь пес перетягнув з 20 століття в 21 століття «таращанське тіло». Це жах що робиться".

  На Ліну Костенко у Рівному чекали з торішньої весни. Тож першу зупинку у літературному турне вона зробила саме у цьому місті. Візит поетеси, а відтепер і прозаїка, перебільшив усі очікування містян. Зала на шість сотень місць вмістила близько двох тисяч глядачів.

  Однак ті, кому забракло стільців у приміщенні театру, могли бачити й слухати поетесу на вулиці на широкому екрані. Десятиградусний мороз не став на заваді.

  Те, що квитків на цей творчий вечір не вистачило, годі й говорити. У місті кажуть, такого ажіотажу тут не бачили навіть на гучних гастрольних прем`єрах.

  Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного: "Таке шаленство у місті. Я тут все життя живу, але такого не бачила".

  Після двогодинного спілкування – перейшли до автограф-сесії. Допомагала підписувати книжки поетесі її дОнька, відомий публіцист Оксана Пахльовська.

  Оксана Пахльовська, дочка Ліни Костенко, літературознавець: "Я пишу не автографи, я пишу імена. Тому що дуже велика черга. Буде образливо людям, якщо вони не достояться в черзі".

  На Рівненщину Ліна Костенко пообіцяла повернутися вже за декілька тижнів. У стінах "Острозькоі академії" вона завершить своє турне Україною. 

  Андрій Лобчук, Олександр Ковтунець, Рівне "5 канал"

  Попередній матеріал
  Син президента Єгипту втік із країни з родинним золотом
  Наступний матеріал
  В Італії страйкують працівники громадського транспорту
  Теги: