5.ua

Культовому українському кіноактору Іванові Гаврилюку - 65 [відео]

  «Анничка» – доленосний фільм у житті Івана Гаврилюка. Сорок п’ять років тому талановитий хлопець з галицького села Йосипівка дебютував в ролі Іванка у драмі Бориса Івченка. Його стрімкий гуцульський аркан у виконанні з легендарним Іваном Миколайчуком запам’ятався мільйонам.

  У Івана Гаврилюка – ювілей. За плечима – шістдесят п’ять років життя. За цей час актор зіграв більше сімдесяти ролей у кіно та навіть встиг побувати у депутатському кріслі. Проте політична роль, згадує, була не до вподоби.

  Іван Гаврилюк, актор: «Життя – така штука, вона має свій кінець, свій фінал. Слава Богу, Господь Бог написав – кожну долю виписав, кожного із нас. Але ми не знаємо фіналу. В кіно ми знаємо фінал, прочитавши сценарій, а в житті не знаємо».

  Ювіляр розповідає: у день народження його телефон не змовкає ні на мить. Вітають з усієї України. Гаврилюк ділиться – святкуватиме день народження за містом. Очікує близько сотні гостей.

  Іван Гаврилюк, актор: «Я сказав вам, що я максималіст. Або все, або нічого. І тому має бути широке коло друзів, має бути красивий, «царський» стіл. Так воно і буде. Витримати б!»

  Першою великою роботою Гаврилюка стала головна роль в історичній драмі «Хліб і сіль». Пік популярності актора припав на 80-ті.

  Іван Гаврилюк, актор: «Велика пам'ять, тому що це спогад, з ким я прожив життя. А я прожив життя з геніальними людьми».

  Колега по роботі – Федір Стригун – визнає: внесок Гаврилюка до українського кінематографу переоцінити важко.

  Федір Стригун, художній керівник театру ім. Марії Заньковецької: «Мені дуже подобалась його робота в «Захарі Беркуті». Це просто класна робота. Це одна з перших і дуже класна робота. Дуже гарна була робота в «Анничці». Дуже гарна робота була в «Вавилоні» Івана Миколайчука – «Вавилон ХХ»».

  Іван Гаврилюк, актор: «Життя вдалося!»

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На жінку впала частина балкону. Львів
  Наступний матеріал
  Янукович: Україна працює над диверсифікацією постачання газу в країну [відео]
  Теги: