Кращі львівські музиканти виконали твори з репертуару Крушельницької [відео]

  Кращі львівські музиканти виконали твори з репертуару видатної української співачки Соломії Крушельницької. У місті лева пошили копію сукні, в якій Соломія врятувала від провалу знамениту оперу Пучіні Мадам Батерфляй. Заходи присвятили круглій даті - 140 років від дня народження Крушельницької.

  Унікальний голос Соломії Крушельницької - не здатен спотворити навіть старенький грамафон. 100 років тому тендітна українка підкорила сцени найвідоміших театрів світу. Нині - Соломія знову вирушає у світове турне. Нью Йорк, Вашингтон, Чикаго, Торонто - міста, де покажуть фільм про життя Крушельницької. Першим - його презентували у Львові.

  Алекс Гутмахер, продюсер фільму: "Безумовно це буде велика популяризація музею ім. Соломії Крушельницької. Тому, що в кожній програмі я буду показувати цю картину і запрошувати глядачів, щоб вони передивитлись цей фільм".

  Покажуть світові ще й копію сукні, в якій Соломія виконувала знамениту оперу Джакомо Пуччіні "Мадам Батерфляй". Прем`єру майбутнього шедевру публіка освистала, і друзі порадили композитору запросити на головну роль українську співачку. Саме Крушельницька врятувала оперу від провалу. Сукню Мадам Батерфляй троє українських дизайнерів - відтворювали два тижні. . 

  Олена Томин, дизайнер: "Ці малюнки на рукавах і  також під поясом дані ієрогліфи. Вони повинні бути зображені в певному місці. Найважче було відтворити ідентичність того костюму".

  Співати разом з Соломією Крушельницькою на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо та Федір Шаляпін. Тендітна українка чи не найкраще виконувала опери Вагнера, які вимагали сильного голосу та виняткової майстерності у виконанні.

  Данута Білавич, завідувач наукового відділу музею ім. Соломії Крушельницької: "Свій унікальний талант, чудовий голос Соломії Крушельницької поєднувався із великою працелюбністю, силою волі, силою характеру. Саме цими рисами вона досягла надзвичайних висот".

  Цьогоріч в Україні відзначають 140-річчя від дня народження видатної співачки - та 60-річчя від дня її смерті.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Скандальний округ №215. Іллєнко переміг Герегу
  Наступний матеріал
  Ураган "Сенді" рухається у бік Канади
  Теги: