5.ua

Комісія Держкіно обмежить прокат кінострічок за участю Пореченкова

  Міністерство культури України та керівник відомства Євген Нищук запевнив громадскість, що ганебний вчинок російського актора Пореченкова не лишатиметься без належної реакції.


  Про це керівник Мінкульту заявив 31 жовтня, порівнявши дії Пореченкова та Кобзона.
  "Тільки-но днями ми широко обговорювали приїзд Йосипа Кобзона на захоплені ворогом території України та його підтримку проросійських терористів. А нині маємо ще більш зухвалий приклад візиту до України представника так званої "російської інтелігенції" – Михайла Пореченкова. Цей діяч культури мабуть переплутав реальне життя зі зйомками художнього фільму. Можливо, він вважав, що приїхав на знімальний майданчик, а це – реальна війна, це страшна сторінка української історії ХХІ століття, коли реально, а не на екрані гинуть люди, коли по землі проливається не бутафорська, а справжня кров українських патріотів", - заявив Нищук.

  "Це жахливо, але навпроти цього російського культурного "дєятєля", який у розповсюдженому у мережі інтернет відео стріляє у сторону  наших вояків, можуть знаходиться також і його колеги – українські актори. Можливо, він навіть міг перетинатися із ними на знімальних майданчиках, брати участь у одних і тих самих зйомках. Бо представники мистецтва, тонко реагуючи на усі проблеми суспільства, у перших рядах добровольчих батальйонів кинулися захищати цілісність нашої Батьківщини. Він же, цинічно насміхаючись у кадрі, щоразу натискає на курок", - додав міністр культури.

  Згідно із заявою міністра культури, терміново було дане доручення Комісії, що працює при Державному агентстві України з питань кіно, переглянути фільми, у яких бере участь зазначений актор, із тим, щоб вони надалі не потрапляли на українські екрани.

  "Загалом такі дії людей, пов’язаних з мистецтвом, дуже боляче коментувати, адже я неодноразово наголошував – митці мають бути миротворцями, стояти на захисті своєї держави, а не виказувати підтримку терористичним бандформуванням, які виступають на боці країн-агресорів", - зазначив Євген Нищук.
  Попередній матеріал
  Нового уряду слід чекати не раніше грудня - Найем
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура України оголосила підозру Гіркіну та Безлєру