Кобзарські цехи відроджують в Україні [відео]

  Кобзарські цехи відроджують в Україні. Спільноти кобзарів, які грають разом, обмінюються текстами пісень уже існують у Харкові, Києві, Львові. Основна мета музикантів показати суспільству, - бандура, ліра, кобза - не музейні експонати, а живі інструменти. Вони дедалі частіше звучать і на сцені, і в побуті.

  Це один із лідерів переглядів в українській мережі інтернет. Майстерність кобзаря Тараса Компаніченка підкорила сотні людей.

  А це кобзар зі Львова Андрій Селецький - вихованець тамтешнього цеху. Три роки тому хлопець взагалі не вмів грати на цьому музичному інструменті. Саме у цеху його навчили та навіть поділилися найдорожчим - нотами старовинних українських пісень.

  Андрій Селецький, кобзар м. Львів: "Ще коли перший раз в Київ з кобзою приїжджав і шукав, хто знає, хто? Мені давали ксерокс з нотами від вересая, то, що Лисенко записав і збірник Домуцького".

  Архітектори, науковці, лікарі, фотографи, у звичайному житті. Кілька разів на тиждень ці люди беруть до рук кобзи, бандури та ліри. Співці виконують думи, історичні та авторські  пісні. Майданчики для виступів кобзарів, як і багато років тому, можуть бути різними.

  Назар, лірник харківського кобзарського цеху: "На ярмарках, по базарах, біля церков. Бувають іноді звуть у школи грати, або на якісь свята, але якщо по-старовинному лише по ярмарках".

  Щоби пограти разом, члени харківського кобзарського цеху збираються вдома в одного з музик. Власного приміщення вони не мають. Ще донедавна - грали у міському товаристві "Спадщина". Але громадській організації не подовжили договір оренди і через суд міська рада змусила музикантів забратися геть.

  Кость Черемський, організатор кобзарського цеху  м. Харків: "У нас зараз немає можливості вільного виступу в нас було незалежне приміщення, де ми проводили майстер-класи, спілкувалися. зараз ми змушені ховатися по хатах, але ми цю справу не кинемо. Будемо добиватися".

  У Харківській міськраді коментувати судовий процес відмовилися. У міністерстві культури  про проблеми кобзарів взагалі не чули. Чільник відомства пропонує музикантам звертатися до нього особисто. 

  Михайло Кулиняк, міністр культури: "До мене не надходило жодних листів, але коли ми щось отримажємо, в межах компетенції міністерство втрутиться".

  Харківські кобзарі подали скаргу до верховного суду. Тим часом, підтримати їхній рух хочуть і в Одесі. Там наступного року планують створити кобзарській цех.

  Дар`я Безродна, Людмила Сотник, Дмитро Демішев, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Новим президентом невизнаної республіки Придністров`я - став Шевчук
  Наступний матеріал
  Три українських фільми, відзнятих за державний кошт, невдовзі потраплять до кінотеатрів
  Теги: