Книжку про щоденне життя Папи Івана Павла II видали у Києві [відео]

  Книжку про щоденне життя Папи Іоана Павла II видали у Києві. Написана вона у формі бесіди польської журналістки з особистим секретарем Папи Римського, Митрополитом Львівської римо-католицької церкви Мечиславом Мокрицьким. Книгу переклали на українську мову з польської. Вона має назву "Вівторки любив найбільше", оскільки це був улюблений день тижня для Папи. Презентацію присвятили десятиріччю з часу візиту Папи до України, а також з нагоди недавнього зарахування Іоана Павла II до лику блаженних.

  Костянтин Сігов, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень: "Ми відкриваємо цю книгу, яка починається з розмови про апартаменти Папи, щось таємниче, і водночас туди пройшов молодий помічник Папи".

  Блаженний Папа любив каву з молоком і багаті польські сніданки -з яєчнею і ковбасою. Ніколи не їв сам, а завжди у компанії. А коли їздив з молоддю у гори, не гребував їсти з пластикових тарілок.

  Мечислав Мокшицький: "Він о 5-ій годині вставав, молився в своїй кімнаті, потім ішов до каплиці, відправляв Службу Божу і тоді снідав".

  Про кожну дрібницю із повсякденного життя Папи знає архієпископ Львівської римо-католицької церкви Мечислав Мокрицький. Він був особистим секретарем Івана Павла Другого з 96-го року і аж до смерті Блаженного- у 2005-му. Папа кликав його просто.

  Мечислав Мокшицький: "Мєцьо - я називаюся Мечислав, а так до маленького, то кажуть "Мєцьо" .

  Найпопулярніший Папа усіх часів був невибагливим, коли йшлося про харчування чи ночівлю. В одній зі своїх останніх подорожей - до Швейцарії - узагалі зупинився у будинку для літніх людей. Загалом паломницьких мандрівок у Івана Павла Другого було понад сто.

  Костянтин Сігов, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень: "Після паломництв Папи почали цитувати таке речення: "Чим відрізняється Папа від Святого Духа? Святий Дух є усюди, а Папа уже там був".

  Про все це можна почитати в книжці "Вівторки любив найбільше".

  Мечислав Мокшицький: "Один день мав вільний. То були вівторки. Через це  книжка і має таку назву".

  У вільні дні папа любив читати.

  Мечислав Мокшицький: "Його оточення жартувало, що книги, то наркотики Папи і співати. Співав голосно і необов`язково релігійних пісень. Просив підспівати і свого секретаря".

  Книжку про блаженного Папу, який був звичайною людиною, видали накладом у півтори тисячі примірників. 

  Євген Сверстюк, публіцист: "Я думав, що можна розповісти про людину, яка проводить свій час у молитві, але я тут знайшов так багато пояснень,я кою людиною міг бути той, хто так наближувався до святості".

  Окрім книжки, Мечислав Мокшицький обіцяє представити українцям свою приватну реліквію -волосся Івана Павла Другого. Оскільки церква за крок до визнання Папи святим, будь-що, повязане з ним, має надзвичайну цінність.

  Мечислав Мокшицький: "Перукар приходив до нього до кімнати. Там багато волосся не було і я не хотів забирати всіх. А так трошки забирав на памятку. Тому ми маємо тепер трошки реліквії".

  Ольга Петрів та Іван Довганик, 5 канал

  Попередній матеріал
  Понад 2 тис. лідерів лівійських племен зустрілися в Триполі
  Наступний матеріал
  Помститися за свого лідера обіцяє "Аль-Каїда"
  Теги: